Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

19.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo – oprava)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (úvodní zpráva – oprava)
18.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (1. kolo – oprava)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Gymnázium Uherské Hradiště mistrem republiky

Dva dny na konci března se hrálo Mistrovství České republiky základních škol ve Vyškově. Stopa Zlínského kraje byla velmi hluboká. Na startu se objevilo Gymnázium Uherské Hradiště, ZŠ Integra Vsetín a na divokou kartu též Gymnázium Kroměříž. Každé družstvo nastupovalo s jinými ambicemi. Zatímco hoši ze Vsetína coby nasazení s číslem 26 mohli hrát v klidu a sbírat cenné zkušenosti a být v celkovém pořadí jenom lepší, zkušený tým kroměřížských si za cíl jistě vytkl čeřit hladinu v horní polovině pořadí. Zato borci z Uherského Hradiště určitě nevcházeli do turnaje úplně v klidu, vědomi si toho, že jakékoliv jiné, než první místo, znamenalo by neúspěch.

Již od prvních kol si však v sázkové kanceláři, která byla hned vedle šachového sálu, mohli zájemci v klidu na Gymnázium Uherské Hradiště přihazovat. Spolehlivé výkony a drtivé počty získaných bodů zdobily Vojtu Dobeše, Ondru Stuchlého i Ríšu Štefaníka. Jen Martině Fuskové dle kapitána slovácké lodi Jiřího Ondry evidentně nesedělo třicetiminutové tempo, a tak některé partie bohužel prohrála na čas. Celkových olympijských 27,5 bodů však byl pověstný parník náskoku před druhými šachisty z Gymnázia kpt. Jaroše z Brna (22,5 b) a třetím Gymnáziem Dašická Pardubice (21 b).

Kroměřížští Jan Palášek, Jan Netušil, Josef Indra a Jakub Kvapilík podali standardní výkony a obsadili 12. místo při zisku 19 bodů. A kluci ze ZŠ Integra Vsetín si za 18 dosažených bodů oproti nasazení polepšili na celkovou 17. příčku. Matyáš Kovařík, Áron Fojtů, Michal Výchopeň a Pavel Budík tak udělali čest své škole i svým trenérům, Radku Zádrapovi a Ivanu Bartoškovi, kteří je doprovázeli.

Šampiony z Uherského Hradiště nyní čeká další výzva - start v Bulharsku. Přejeme co nejjistější a skvělé tahy. Kompletní výsledky můžete studovat chess-results, fotogalerii se dvaceti pěti snímky můžete zhlédnout zde

Josef Kovařík

31.3.2011  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky