Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.10.2021Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (2. kolo)
Soutěže družstev: Zlínský krajský přebor (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Vsetín (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (úvodní zpráva – oprava)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (2. kolo)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Středisko šachových nadějí poosmé

Již osmé celodenní soustředění mladých zájemců o královskou hru s názvem Středisko šachových nadějí se uskuteční v sobotu 19. února na ZŠ Integra Vsetín. V rámci svého dvouletého projektu ho pořádá Valašský šachový klub mládeže ve spolupráci s krajským trenérem mládeže Martinem Beilem a dalšími spolupracovníky.

Minulého soustředění (8. ledna) se zúčastnilo 35 šachistů z těchto oddílů: Zbrojovka Vsetín, Sokol Hošťálková, Sokol Ústí, ŠO Karolinka, Chessmont Rožnov, TŽ Třinec, Sokol Valašská Bystřice, Sokol Francova Lhota, ŠK Integra Vsetín a nově se zapojili také žáci z uskupení Orel Huslenky-Halenkov.

Dnes se na soustředěních Střediska šachových nadějí již spolupodílí celkem dvanáct trenérů mládeže. Frekventanti jsou rozděleni do čtyř výkonnostních skupin, přičemž se početné skupiny C a D ve většině devadesátiminutových bloků dělí ještě na dvě části.

Osmé setkání má na programu mimo jiné metody boje o střed, kombinace s využitím krále v centru, strategie hry s oslabeným pěšcem, oslabenou pěšcovou strukturu v koncovkách, realizaci převahy ve figurových koncovkách a další témata. Přihlásit se mohou dosavadní účastníci SŠN i zájemci noví. Propozice SŠN č. 8 možno přečíst zde.

Josef Kovařík

6.2.2011  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky