Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

18.1.2022Kalendář akcí - Přidána akce KP mládeže - 1.-4.kolo
16.1.2022Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Kroměříž (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (6. kolo)

1. VASTO Tour začala Vánočním turnajem ve Fr.Lhotě

Osmdesát devět šachistů zahájilo další ročník mezinárodní mládežnické série 1. VASTO Tour v sobotu 18. prosince ve Francově Lhotě. Ve zdejším Kulturním domě připravil ředitel školy Karel Sucháček se svými spolupracovníky důstojné prostředí pro setkání žáků i dorostenců u královské hry. Hrálo se tradičně švýcarským systémem na sedm kol v tempu 2 krát 15 minut. Početné složení v jednotlivých kategoriích bylo přibližně stejné, 31 hráčů do deseti let, 30 do dvanácti let a 28 šestnáctiletých (resp. jeden z nich byl starší).

Tradičně největší výprava přijela ze slovenské Lysé pod Makytou, početný celek dorazil i ze Vsetína v rámci spojené výpravy Zbrojovky a ŠK Integra Vsetín. Nechyběli ani šachisté z Brumova-Bylnice, Bystřičky, Jablůnky, Hošťálkové, Valašské Bystřice, Ústí, Huslenek, Karolinky a domácí Francovy Lhoty.
Sto fotografií z Canonu Hanky Obšivačové a Josefa Kovaříka si můžete prohlédnout zde. Výsledky v Excelu možno studovat zde, případně na chess-results: H-10, H-12, H-18.

Poděkovat za bezproblémový průběh úvodního turnaje této série chci Romanu Sucháčkovi, který seděl na computeru a Vladislavu Hrtáňovi, Ondrovi Karlíkovi a Vladislavu Bambuškovi u jednotlivých kategorií.

Další turnaj 1. VASTO Tour se uskuteční 12. února 2011 v Hošťálkové. Všichni zájemci odkudkoliv ve věku do osmnácti let jsou vítáni.

Josef Kovařík

Soubor ke stažení (xls)

19.12.2010  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky