Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.10.2021Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (2. kolo)
Soutěže družstev: Zlínský krajský přebor (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Vsetín (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (úvodní zpráva – oprava)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (2. kolo)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Dvě medaile z MMS

V Koutech nad Desnou se uskutečnilo Mistrovství Moravy a Slezska pro rok 2010. Tradičně se hrálo v pěti dnech podzimních prázdnin. Z našeho kraje se povedlo vybojovat postup čtveřici Kryštof Suchánek, Matyáš Kovařík, Ondřej Stuchlý a Luděk Volčík. Kryštof navíc přidal stříbro a Matyáš bronz.

Celkem se z našeho kraje účastnila sedmička oddílů, jmenovitě Postoupky (13 účastníků). Boršice (9), Zlín (7), Hošťálková (7), Staré Město (6), Vsetín (3) a jeden hráč z Valašské Bystřice. Mezi zástupce kraje dále můžeme počítat i Martina Konvičku z Rožnova, který ale momentálně kvůli extralize dorostu „účelově“ přestoupil do Třince.

V nejmladší kategorii do 10 let hrála mezi 35 účastníky i pětice s ELEM, mezi nimiž i dvojice Kryštof Suchánek (Zlín) a David Opluštil (Postoupky). Lépe se vedlo prvně jmenovanému, který od začátku hrál na předních stolech. Prohrál pouze se suverénem Vojtou Juráskem z Loko Brno a obsadil výborné druhé místo. David Opluštil skončil na místě jedenáctém, což bohužel nestačilo na postup. V každé kategorii postupovalo osm nejlepších. Do dvacítky vešel na 13.místě Matěj Hrabal (Valašská Bystřice)a bratrská dvojice Vrajových z Hošťálkové. Lepší byl na 15.místě Karel Ondra skončil na 18.místě.

Kategorie do 12 let měla největší zastoupení, když se prezentovalo celkem 51 hráčů a hráček. V této kategorii si náš kraj veze dvě postupová místa. Matyáš Kovařík (Vsetín) obsadil bronzovou příčku, na pátém místě pak skončil Ondřej Stuchlý (Staré Město). V této kategorii zvítězil Benedikt Hofírek z Lokomotivy Brno, který nedal nikomu šanci a vyhrál všech devět partií. Na desátém místě skončil Miroslav Rakušan z Postoupek. Do první třicítky se ještě z našeho kraje vešli 24.Filip Zavadil, 26.Jan Polišenský (oba Postoupky), 27.Filip Paul a 29. Martin Hronek (oba Zlín)

V další kategorii do 14 let se nikdo na postupové místo nedostal. Nejlépe si vedl Richard Štefaník ze Starého Města, který skončil na 13.místě. Druhým nejlepším z našeho kraje byl trochu překvapivě jediný hráč bez ELA Lukáš Gabryš (Vsetín), který obsadil 19.místo. Hned za ním skončil Pavel Tománek z Boršic. V první třicítce skončili ještě 25.Jakub Krejča (Hošťálková), 28.Jakub Zatloukal (Boršice) a 30.Milan Ladický (Postoupky). Vítězem se stal Michael Kubík z Frýdku-Místku.

Nejstarší kategorie měla z našeho kraje největší zastoupení. A hned několik hráčů jistě pomýšlelo na postup. Ten se nakonec povedl jen Luďkovi Volčíkovi, u kterého to při svém nasazení jako číslo dva byla skoro „povinnost“. Obsadil 8.místo. Postup těsně unikl Martinovi Konvičkovi (Rožnov, momentálně Třinec), který bohužel prohrál v posledním kole a na 11.místě. Ale jelikož před ním skončila dvojice mladších hráčů, kteří budou hrát na MČR v jiné kategorii, tak to v „redukovaném“ pořadí znamenalo první nepostupové místo. Martin možná i trochu doplatil na nasazení jako úplně poslední, když tím pádem měl kontumaci hned v prvním kole. Turnaj hrál zatím bez ELA, ale už ode dneška se může pyšnit ELEM atakujícím hranici 1900, které si uhrál v září ve Valašské Bystřici. Na 13.místě skončil Dominik Pfeffer (Boršice), do třicítky ještě byli 16. Adam Šimoník (Boršice), 18.Roman Borufka (Staré Město), 19.Marek Navrátil (Postoupky), 23.Jan Skalka (Boršice) a 24.Jan Palášek (Postoupky). Vyhrál Štěpán Seidl z Bedřichova.

Dívčí kategorii hrálo 12 dívek, když velké množství ostatních hrálo spolu s chlapci. Nejlépe si z našeho kraje vedla nejzkušenější Julie Šimčáková (Postoupky), která skončila na 8.místě. Lenka Navrátilová ze stejného oddílu byla jedenáctá, Klára Dančáková (Hošťálková) pak dvanáctá.

Kompletní výsledky jsou k vidění na chess-results. Připomínám, že přímý postup na MČR v příštím roce již mají Ondřej Karlík (Hošťálková), František Mrkus a Vojtěch Dobeš (oba Staré Město).

Časem bude na web umístněna i reportáž Martina Beila, který vedl krajskou výpravu. A postupně do článku doplním odkazy na články od přímých účastníků, které se jistě časem objeví na příslušných oddílových stránkách.

Na stránkách ŠK Zlín napsal o MMS Martin Šenkýř. Na webu jsou i další články psané vždy po jednotlivých dnech.

1.11.2010  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky