Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.10.2021Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (2. kolo)
Soutěže družstev: Zlínský krajský přebor (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Vsetín (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (úvodní zpráva – oprava)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (2. kolo)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Krajská soutěž starších žáků - Vsetín 23. 10. 2010

V sobotu 23. října odstartovala žákovská sezóna. Na vsetínské ZŠ Integra uspořádal Valašský šachový klub mládeže krajskou soutěž pětičlenných družstev starších žáků. Sjela se pestrá osmička, loňský sestupující tým z Osvětiman, béčko Sokola Hošťálková, céčko Boršic, kombinovaný tým ŠK Zlín (nebylo to ani áčko, ani béčko), dále začínající šachisté ze ŠO Karolinka a Orel Huslenky. Tato družstva doplnily na osm dva výběry ze ZŠ Integra Vsetín. Právo postupu do krajského přeboru při splnění podmínek měla jen trojice KK-ŠK Osvětimany, Sokol Hošťálková „B“ a SK Boršice „C“.

Hrálo se spravedlivým systémem každý s každým, tempo bylo po společné domluvě všech vedoucích či kapitánů družstev zvoleno na 2 krát 15 minut. Již od prvních kol se pole účastníků pomyslně rozdělilo na dvě části, o medaile vedli boj šachisté Osvětiman, Hošťálkové, Zlína a ZŠ Integra „A“. Velmi dobře připravena přijela pětice z Osvětiman, která se jako jediný celek pyšnil hned dvojicí dívek. V pátém a šestém kole se lámal chleba, pětice Lukáš Náplava, Erika Náplavová, Ondřej Vašek, Leona Černochová a David Svozil však po vítězství nad Hošťálkovou rozhodla o tom, kdo se stane letošním prvním vítězem žákovských soutěží.

Osvětimany se tak vracejí do krajského přeboru a daly jasně najevo, že v ročníku 2011 se nehodlají potácet na chvostu tabulky. Druhé místo obsadil domácí výběr ZŠ Integra „A“ (Matyáš Kovařík, Áron Fojtů, Michal Výchopeň, Pavel Budík, Karel Koňařík), pro které to byl především tréninkový start před Grand Prix školní mládeže, která se na vsetínském regionu bude hrát po linii školních výběrů v listopadu a lednu. Třetí Sokol Hošťálková „B“ (Daniel Gargulák, Daniel Gajdoš, Karel Vraj, Adam Březina, Ondra Vraj) potvrdil zájem o postup do KP.
V tuto chvíli to však s krajským přeborem vypadá tak, že se zúčastní jen osm družstev. Proto bude nutné přehodnotit stávající plán tří sobotních trojkol. Jako nejpravděpodobnější varianta se nabízí jedno čtyřkolo (se zajištěním plnohodnotného oběda) a jedno trojkolo, termíny a místa projedná komise mládeže, popř. zainteresované oddíly.

Chci poděkovat rozhodčím Vladislavu Bambuškovi a Martinu Klímovi a také všem šachistům a dospělým členům doprovodu za příjemný sobotní den. Všechny podrobné výsledky krajské soutěže starších žáků najdete zde, případně na chess-results, dvacet fotografií možno prohlédnout si zde.
Josef Kovařík

25.10.2010  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky