Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

18.1.2022Kalendář akcí - Přidána akce KP mládeže - 1.-4.kolo
16.1.2022Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Kroměříž (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (6. kolo)

Šachový festival ve Valašské Bystřici

V sobotu 18.září 2010 skončil šachový festival ve Valašské Bystřici. Jeho hlavním turnajem byl FIDE OPEN, který byl v letošním roce zároveň přeborem regionu Vsetín.
Vítězem se stal zaslouženě nejvýše nasazený IM Leszek Ostrowski z Polska. Vedl od začátku turnaje a jeho skvělých 7,5/8 mu již před posledním kolem dávalo jistotu vítězství. Druhý skončil spolehlivě hrající FM Josef Obšivač (Agentura 64 Grygov), třetí místo obsadil mladý Tadeáš Baláček (Sokol Kolín). Přeborníkem regionu Vsetín se stal již po šestnácté Stanislav Juříček (TJ Zbrojovka Vsetín), další místa obsadili: Zbyněk Pyš (CHESSMONT Rožnov p.R.) a Petr Smílek (TJ Zbrojovka Vsetín).
Zajímavou akcí festivalu byla simultánka GM Vlastimila Babuly. Ten své soupeře vůbec nešetřil a z 16 patií ztratil pouze jeden bod za 2 remízy (Pavel Viták a Ondřej Růčka). Kromě simultánky sehrál GM Babula také exhibiční zápas na 4 partie s IM Richardem Biolkem ml.(s výdledkem 3:1).
Solidní obsazení měl turnaj v bleskovém šachu, kde zvítězil Tadeáš Baláček (Sokol Kolín). Také zde se bojovalo o přeborníka regionu Vsetín a stal se jím Petr Škrobák (Gumárny Zubří). Posledními vítězi festivalu se stali Jaroslav Černotík (Sokol Bystřička) v rapidu mládeže a Michal Hrabal (Agentura 64 Grygov) v řešitelské soutěži.

Podrobné informace o festivalu naleznete na stránkách turnaje.

29.9.2010  |  přidal: Petr Růčka   |   kategorie: TurnajeArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky