Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

18.1.2022Kalendář akcí - Přidána akce KP mládeže - 1.-4.kolo
16.1.2022Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Kroměříž (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (6. kolo)

Postupy na Polofinále a Finále MČR do 20 let

V listopadu se bude konat Polofinále juniorů do 20 let a finále juniorek do 20 let. Postup se na tuto akci dal vybojovat jednak přes dobrý výsledek na FIDE openu Staré Město, a dále pak postupovala ještě i dvojice dle ELA k 5.9.2010.

Přímý postup měla zajištěna čtveřice chlapců a trio dívek. Jmenovitě to byl Cyril Ponížil, Jakub Roubalík, Barbora Kolomazníková, Mai Xuan Phamová (ŠK Zlín), Adam Gabriel (SK Boršice), Ondřej Karlík (Sokol Hošťálková) a Aneta Tomečková (Sokol Postoupky). Od začátku této akce, je jako kvalifikační turnaj určen FIDE open Staré Město, který je zároveň krajským přeborem. Z něj si postup vybojovala pětice hráčů. V chlapecké kategorii to byla trojice Václav Fiala, Luděk Volčík (SK Boršice) a Lukáš Fusek, v dívčí kategorii pak Jana Zpěváková a Martina Fusková (ŠK Staré Město). Ty pak doplnili po vyjití nové ELO listiny Martin Dvořák (Sokol Postoupky) a Vojtěch Dobeš (ŠK Staré Město).

Je potěšující, že všichni kdo si postup vybojovali, mají zájem na Polofinále resp. finále startovat. Nemuselo dojít k oslovení náhradníků. Pokud se podíváme na ELO listinu, tak zjistíme, že první devítka chlapců se shoduje s devítkou postupujících, u dívek z nejlepších chybí pouze Šárka Valešová. Pokud budou o start na této akci mít zájem i ti, kdo si postup nevybojovali, můžou požádat o přidělení divoké karty. O tu je nutné si požádat do 30.9.2010.


Doplnění 11.10.2010: Václav Fiala odřekl svůj start na Polofinále, byl tak osloven náhradník. Jelikož Fiala postupoval přes Fide open Staré Město, tak tím náhradníkem byl další v pořadí Marek Rafaja. Jelikož i ten odmítl, postupovalo se dle ELA k 5.9.2010. Martin Stachoň nabídku hrát na Polofinále přijal.

Kritéria pro postupy, dle kterých se řídil náš kraj jsou v příloze. Rozpis soutěže je pak na svazových stránkách.

Soubor ke stažení (doc)

11.10.2010  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky