Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.1.2022Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (4. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (3. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (2. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (1. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (úvodní zpráva)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Barbora Kolomazníková vítězí na MČR v rapid šachu

Ve stejné termínu jako mládežníci do 14 let se hrálo v Havlíčkově Brodě mistrovství do 20 let.

Náš kraj reprezentovalo trio ze Zlína Cyril Ponížil, Barbora Kolomazníková a Mai Xuan Phamová, dále pak kvarteto z Boršic ve složení Václav Fiala, Adam Gabriel, Luděk Volčík a Petr Náplava a ze Starého Města to pak byla Jana Zpěváková. Zde se hrál pouze jeden společný turnaj, ale pořadí se vyhlašovalo ve v kategoriích do 16, 18 a 20-ti let jak v chlapecké, tak dívčí kategorii.

Cyril Ponížil jako první nasazený začal v sobotu velmi dobře, když měl 4,5/5. V poslední sobotní partii však prohrál. A když k nim přidal ještě 2,5/3 v nedělních kolech tak z toho bylo celkové 5.místo. Z boršického kvarteta nejlépe skončil Adam Gabriel na 11.místě. Václav Fiala si prohrou v posledním kole s papírově slabším hráčem pohoršil na 15.místo. Luděk Volčík obsadil 29.místo, Petr Náplava pak skončil na 43.místě. Z dívek se nejlépe vedlo Barboře Kolomazníkové, která skončila na 26.místě jako druhá nejlepší dívka. Jana Zpěváková skončila celkově na 53.místě, Majka Phamová pak na 60.místě.

Pro vyhodnocování jednotlivých kategorií to pak znamenalo, že Barbora Kolomazníková jednak získala stříbro do 20 let, ale hlavně se stala přebornící v kategorii do 18 let. Bronz pak získal Jana Zpěváková v kategorii do 16 let. V rámci turnaje se vyhodnocovala i týmová soutěž. Boršická čtveřice si odvezla stříbrné medaile.

Výsledky turnaje jsou na chess-results.

19.9.2010  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky