Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

18.1.2022Kalendář akcí - Přidána akce KP mládeže - 1.-4.kolo
16.1.2022Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Kroměříž (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (6. kolo)

Školení rozhodčích již příští týden

Školení rozhodčích II. a III. tříd se blíží. V sekci "Kalendář akcí" si můžete ještě jednou přečíst propozice. Termín přihlášek sice již vypršel, ale protože kapacita sálu ještě vyčerpána není, mohou se další zájemci stále hlásit.

Dokonce bych to velmi doporučoval. Jak víte, platí v soutěžích řízených ŠSZK pravidlo, že utkání musí řídit sice hrající, ale proškolený rozhodčí. Za jeho delegaci je zodpovědný pořadatel, tedy domácí družstvo. I když se může dohodnout s některým hráčem z hostujícího družstva, který jš proškoleným rozhodčím, ne vždy se to musí podařit. A pokud ne, pořadateli utkání hrozí peněžitá sankce.

Kontrolou v databázi jsem zjistil, že v kraji je několik oddílů, kteří nemají žádného proškoleného rozhodčího a dosud se nikdo z tohoto oddílu na školení nepřihlásil. Jedná se o kluby HYDRO-EKO Prusinovice, SK Rusava, Sokol Pravčice, ŠK Milovice, Dolní Němčí, Loko Uh. Ostroh, Sokol Velehrad, TJ Mařatice, TJ Nivnice, KK-ŠK Osvětimany, ŠK Ostrožská Nová Ves, Jiskra Otrokovice. Několik klubů má jednoho rozhodčího, kterému oplatnost třídy vyprší na konci tohoto roku. Tady se zpravidla na školení někdo z klubu přihlásil, ale i zde se najde minimálně jeden klub, který nebude mít v půlce sezony rozhodčího.

K organizaci školení. Oba dny školení proběhnou ve Zlíně v kinosále Centroprojektu. Budova CTP se nachází v centru Zlína na křižovatce ulice Šefánikova a Osvoboditelů.

Všem již přihlášeným účastníkům, kteří poslali své elektronické adresy, byly zaslány studijní materiály. Prosím všechny přihlášené, aby sdělili, kterého dne školení se budou účastnit.

Na závěr ještě jednou připomínám, že se další zájemci o školení mohou stále hlásit.

R. Svoboda
předseda komise rozhodčích

7.9.2010  |  přidal: R. Svoboda   |   kategorie: různéArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky