Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.10.2021Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (2. kolo)
Soutěže družstev: Zlínský krajský přebor (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Vsetín (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (úvodní zpráva – oprava)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (2. kolo)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Krajská výprava na Mistrovství Moravy a Slezska

Krajská výprava na Mistrovství Moravy a Slezska,
27.-31.října 2010 v Koutech nad Desnou

Ve dnech 27.-31.října 2010 proběhne v Koutech nad Desnou
další ročník Mistrovství Moravy a Slezska mládeže do 16-ti let (ročníky 1995 a mladší).
CTM ŠSZK pořádá na tento turnaj další společnou krajskou výpravu.

Termín:
27.-31.října 2010 (středa-neděle).

Místo:
Kouty nad Desnou, 788 11, hotel Dlouhé Stráně.
http://dlouhestrane.hotel-cz.com/

Ubytování a strava:
Viz propozice MMS do 16-ti let, které najdete na krajských šachových stránkách v sekci kalendář turnajů http://www.chess.cz/kraje/sszk/kalendar/index.php, celková výše pobytových nákladů je 2135Kč (zahrnuje ubytování na 4 noci, jídlo od oběda ve středu 27.10. do oběda v neděli 31.10. a základní startovné 400Kč).

Další informace o turnaji:
MMS je tradiční mistrovská postupová akce, nejlepší hráči v daných věkových kategoriích – H16 (ročníky 1995-96), H14 (1997-98), H12 (1999-2000) a H10 (2001 a mladší) – si vybojují postup na MČR mládeže, které proběhne v březnu 2011.

Pro koho je určena krajská výprava:
Pro všechny účastníky MMS ze Zlínského kraje.
Účast v krajské výpravě doporučuji především hráčům z Listiny talentů skupin A i B a hráčům, kteří mají reálnou šanci bojovat o postup na MČR. Samozřejmě v případě vlastního trenérského zázemí, ať už oddílového nebo individuálního, není třeba nic lámat přes koleno, krajská výprava je pouze jako možnost.
Účast v krajské výpravě by mohla pomoci především hráčům z menších oddílů, které na MMS nevysílají vlastní trenérsky zajištěnou výpravu.

Kapacita a zajištění krajské výpravy:
Krajský trenér je schopen zajistit krajskou výpravu na MMS 2010 o počtu 4-6 účastníků.
V případě zájmu většího počtu účastníků MMS bude pro krajskou výpravu zajištěn ještě další trenér. Maximální kapacita krajské výpravy je 12 účastníků.
Krajskou výpravu zajišťuje vedoucí CTM ŠSZK Martin Beil, a to jak trenérsky (rozbory partií a především příprava na partie), tak psychologicky (psychologická příprava na partie, opora v průběhu celého turnaje), tak i organizačně a dozorově (krajský trenér zájemcům zajistí dopravu na místo turnaje a zpět a dozor po celou dobu turnaje).
Dále může krajský trenér příležitostně vypomáhat ostatním účastníkům ze Zlínského kraje, ale oficiální členové krajské výpravy mají vždy přednost.
Hromadný odjezd do dějiště turnaje ve středu 27.10. dopoledne, návrat v neděli 31.10. odpoledne (časy a místo příjezdu i odjezdu budou včas upřesněny). Cena dopravy závisí na místě odjezdu a návratu, pojedeme na skupinovou jízdenku, každý účastník si zaplatí svoji část.

Platba za účast v krajské výpravě:
Platba za účast bude v závislosti na počtu účastníků a místě odjezdu ve výši 400-800Kč a slouží k uhrazení pobytových nákladů a dopravy krajského trenéra, v případě vyslání dvou trenérů bude tato platba sloužit rovněž k uhrazení pobytových nákladů a odměny pro tohoto druhého trenéra. Platba nezahrnuje dopravu účastníků krajské výpravy na místo turnaje a zpět.
Sleva 100Kč pro hráče z Listiny talentů ŠSZK.
Sleva 100Kč pro registrované účastníky Regionálních tréninkových center, a to pro účastníky RTC Kroměříž a RTC Uherské Hradiště řádně přihlášené pro školní rok 2010-2011 a pro účastníky RTC Vsetín, kteří se zúčastnili všech čtyř Soustředění šachových nadějí v lednu-červnu 2010.
Sleva pro účastníky RTC je plně hrazena z odměny vedoucího CTM za zajištění krajské výpravy.
Tyto slevy se mohou kumulovat.
Platby za účast v krajské výpravě se provádějí převodem na účet nejpozději do středy 13.října. Podrobné informace o platbě obdrží účastníci nejpozději v pondělí 27.září 2010.

Kritéria pro zařazení do krajské výpravy:
Přihlásit do krajské výpravy se mohou všichni účastníci MMS ze Zlínského kraje.
CTM a TMK z nich vybere účastníky krajské výpravy podle následujících kritérií:
1.kritérium: Hráči z Listiny talentů ŠSZK skupin A i B, kteří ještě nemají zajištěnou účast na MČR mládeže 2011.
2.kritérium: Další účastníci mimo LT, s reálnou šancí na postup na MČR – stanoví CTM+TMK.
3.kritérium: Další účastníci – stanoví CTM+TMK.
Vedoucí krajské výpravy může udělit divoké karty k účasti v krajské výpravě vybraným zájemcům s mimořádným zájmem o šachovou hru.

Přihlášky:
Termín přihlášek do krajské výpravy je pondělí 20.září 2010. Přihlášky posílejte vedoucímu CTM Martinu Beilovi. Nejpozději do pondělí 27.září pak vedoucí CTM sdělí všem zájemcům, jestli byli do krajské výpravy přijati, oznámí jim konečnou výši platby za účast v krajské výpravě.
Prosím o dodržení uvedených termínů, abychom vše stihli včas zkoordinovat.
Protože rozpětí platby za účast v krajské výpravě 400-800Kč je dost široké a konečnou částku není možné předem stanovit, uveďte ve své přihlášce i maximální částku, kterou jste za účast v krajské výpravě ochotni akceptovat.
Přihlášky do samotného turnaje včetně objednávek ubytování a stravy si účastníci krajské výpravy vyřizují sami. V případě zájmu může přihlášku účastníků na požádání zajistit vedoucí krajské výpravy.

V případě jakýchkoli dotazů či nejasností se mi kdykoliv ozvěte, nejlépe e-mailem.

Martin Beil, vedoucí CTM ŠSZK
e-mail martin.beil@volny.cz, telefon 775956183

Soubor ke stažení (doc)

6.9.2010  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky