Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.1.2022Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (4. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (3. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (2. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (1. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (úvodní zpráva)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Zlato si v posledním kole vybojoval Talla

Vítězem VIII. ročníku šachového turnaje FIDE Open Staré Město se stal GM Vladimír Talla se ziskem osmi bodů, který si do Beskyd odváží hlavní cenu turnaje ve výši 12000 Kč. Talla v posledním kole porazil Itala Bontempiho, který na slovácký turnaj nebude vzpomínat úplně v nejlepším - dlouhou dobu byl vážným adeptem na jednu z předních příček a až porážka v posledním kole jej odsoudila k 9. místu.

Remíza z posledního kola v partii GM Marka Vokáče a IM Sebastiana Plischkiho stačila oběma jmenovaným na bronzovou respektive bramborovou medaili. Oba přeskočil turnovský IM Petr Neuman, který si výhrou nad Matějem Hrabušou zajistil stříbrnou příčku.


zleva Neuman, Talla, Vokáč

Nejlepší ženou turnaje se stala Xuan Mai Phamová ze Zlína, která pouze díky pomocnému hodnocení porazila svoji oddílovou kolegyni Barboru Kolomazníkovou.

Nejlepším juniorem turnaje byl vyhlášen Petr Čižinský a na opačném věkovém pólu se z titulu nejlepšího seniora radoval Ján Bakalár.

Cenu pro nejlepšího hráče s FIDE ELO do 2200 vyhrál Tibor Čajka ze Slovenska, kategorii pro hráče s FIDE ELO do 2000 si do nedalekých Boršic odváží Luděk Volčík.

Svůj návrat k šachu oslavil bývalý hráč pořádajícího oddílu Radek Němec vítězstvím v kategorii pro hráče s národním ELO do 2000.

Turnaj byl zároveň hrán jako Přebor Zlínského kraje v šachu jednotlivců pro rok 2010. V mužské kategorii se blýskl domácí hráč a člen organizačního výboru František Vrána, který skončil na celkovém pátém místě a stal se krajským přeborníkem. Nejlepší ženou kraje je Xuan Mai Phamová hájící barvy ŠK Zlín a ze stejného klubu je i vítěz kategorie U20 Jakub Roubalík. Kategorii U18 dominoval boršický Luděk Volčík.

Kompletní výsledky Přeboru Zlínského kraje v šachu jednotlivců pro rok 2010:
H20 1. Roubalík, 2. Volčík 3. Gabriel
H18 1. Volčík, 2. Gabriel, 3. Fusek
Muži 1. Vrána, 2. Bažant, 3. Roubalík
Ženy 1. Phamová, 2. Kolomazníková, 3. Zpěváková

Přestože předběžný počet přihlášených překročil magickou hranici 200, nakonec za šachovnice ve staroměstském Společensko-kulturním centru zasedlo 181 hráčů. I přes menší účast titulovaných a ratingově silných hráčů zůstávají pořadatelé spokojeni - turnaj se počtem účastníků zařadil na třetí příčku v historii staroměstských Openů a účastí i obsazením se stále řadí mezi špičkové open turnaje v České republice.

Spokojenost většiny účastníků lze poznat jak z jejich přímých reakcí, tak z toho, že v početném startovním poli se objevuje spousta hráčů všech výkonností, kteří se na Slovácko každoročně vracejí - to je pro pořadatelský tým to nejlepší poděkování a výzva pro přípravu dalšího ročníku.

Výsledky
Web turnaje

5.9.2010  |  přidal: Igor Štefanko   |   kategorie: TurnajeArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky