Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.1.2022Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (4. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (3. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (2. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (1. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (úvodní zpráva)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Regionální Tréninkové centrum v Kroměříži???

Tréninkové centrum mládeže v Kroměříži je bohužel jen vzdušný zámek, který si vystavěl pan Beil ve svých snech. V článku doslova píše, že tato struktura existuje již dva roky, což je naprostá lež.
Skupinové tréninky uskutečňuje ŠO TJ Sokol Postoupky již od roku 2000. Těmito tréninky prošli snad skoro všichni odchovanci našeho oddílu. Trenérsky byly tréninky zajišťovány, dobrovolnými trenéry z vlastních řad. Vzniklo tak Šachové centrum Kroměřížska, které mělo své zázemí v sokolském domě v Kroměříži. Přibližně od roku 2007 se náš oddíl rozhodl trenérsky spolupracovat s Martinem Beilem. Spolupráce nakonec dospěla do fáze, kde trenérsky převzal všechny skupiny a začal vybírat od rodičů nemalé finanční částky. V posledním roce spolupráce vyvrcholila podpisem profesionální trenérské smlouvy pro oddíl TJ Sokol Postoupky. Děti byly rozděleny do výkonnostních skupin, dle přání pana trenéra. Do tréninků bylo zapojeno 19 našich hráčů , 1 hráč Slávie Kroměříž a 7 neregistrovaných dětí, které pouze trénovali avšak nezúčastňovali se žádných turnajů.
V žádném případě nelze tvrdit, že tyto naše oddílové tréninky, mohou být brány jako tréninky nějakého regionálního centra (RTC). Avšak tyto tréninky jsou, plánovány od září a to již na jiném místě, než v námi pronajatých prostorách. Vznikají v době, kdy již oddíl nechce spolupracovat s panem Beilem a chce se vrátit k původnímu modelu tréninků, který se nám osvědčil. Nově vzniklé RTC je jakousi truc akcí pana Beila a náš oddíl s ní nechce mít nic společného. Nehledě k tomu, že RTC v Kroměříži vzniká v přímém rozporu s jeho krajskou koncepcí talentované mládeže. Podle ní totiž mají RTC tvořit tzv. 2.patro jako mezičlánek, mezi oddílovými tréninky a krajskými soustředěními. Vznikem RTC se naopak snaží poškodit celistvost našich oddílových tréninků. Není možné nabízet našim hráčům, to co mají zajištěno na oddílových skupinových trénincích a doporučovat jim, aby oddílové tréninky vynechali. Tyto snahy těžce útočí na samou podstatu našeho šachového oddílu, který si vznikl z ničeho a dostal se mezi nejlepší oddíly v kraji, zásluhou cílevědomé práce s mládeží.
Považuji za tedy za drzost, zaměňovat naše oddílové tréninky (které vedl M. Beil) za tréninky RTC.
Vladimír Opluštil
předseda ŠO TJ Sokol Postoupky

16.8.2010  |  přidal: Vladimír Opluštil   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky