Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

19.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo – oprava)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (úvodní zpráva – oprava)
18.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (1. kolo – oprava)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Zemřel šachový přítel Petr Votava

Zemřel šachový přítel - Petr Votava

Narodil se ve Zlíně 14.10.1946. Jeho šachové působení bylo v oddílech: Hlubina Ostrava, ŠK Zlín, J.Otrokovice, AK Slušovice, ŠKZ Vsetín, Valašská Polanka a MKS Holešov. Hostoval ještě v Sokolu Lužná a Sokolu Ústí. Dlouhá léta dělal i rozhodčího a v roce 2007 mu byl udělen mezinárodní titul: “Arbiter FIDE“. Od roku 2004 dělal vedoucího soutěže ZKP- východ. Od roku 2006 řídil již dvě soutěže (ZKP I a ZKP II východ. Přitom pomáhal řídit ještě RP-RSVS) a od roku 2008 měl na starost již soutěže tři (ZKP, ZKSV a RPKM). Nejenže byl výborným šachistou a rozhodčím ale perfektně zvládal i svěřené soutěže.
Málokdo věděl, že byl dlouhodobě těžce nemocný. Léčení v nemocnici odkládal až na dobu po sezóně, kdy nikoho nechtěl zatěžovat svými problémy (jeho slova). Letos mi ale již s předstihem oznámil, že s vedením soutěží končí. Cítil se jako vyhaslá sopka. Těšil se, že se zase dá do pořádku a konečně si i v sezóně zahraje nějaký větší turnaj.
Velmi činný byl i jako člen STK a výborně se s ním spolupracovalo. Jeho úsudky a zkušenosti hodně pomáhaly řešit problémy a vytvářet šachovou legislativu STK našeho kraje. Ještě hodinu před odjezdem do nemocnice se vyjadřoval k novému Rozpisu soutěže. Byl to jeho poslední e-mail. Ještě jsme mu ani nestačili poděkovat za jeho práci. Proto bych Ti chtěl dodatečně Petře, jménem všech členů STK a VV ŠSZK, za všechno poděkovat. Už si na žádném turnaji nezahraješ ale budeš žít v srdcích všech co Tě poznali.
Bylo mi ctí, že jsem mohl být jeho dlouholetým kolegou. Pošlu tuto vzpomínku i na jeho adresu. Bude to Petře, náš poslední e-mail Tobě. Čest Tvojí památce.
Poslední rozloučení bude 30.6. ve 13. hodin v obřadní síni zlínského krematoria.
Josef Sviták STK

28.6.2010  |  přidal: Josef Sviták   |   kategorie: různéArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky