Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.1.2022Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (4. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (3. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (2. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (1. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (úvodní zpráva)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

KP starších žáků - Vsetín 24. 4. 2010

V sobotu 24. dubna se odehrála poslední tři kola letošního krajského přeboru družstev starších žáků. Závěrečné setkání se uskutečnilo v jídelně ZŠ Integra Vsetín.

Hned v úvodu potvrdila Hošťálková svou spanilou jízdu celým ročníkem, a tak dvě kola před koncem bylo o vítězi rozhodnuto. Svou chvíli slávy si tak mohli šachisté Ondra Karlík, Josef Bednařík, Jakub Krejča, Karel Kachtík, Daniel Gargulák a Daniel Gajdoš vychutnat před posledním, desátým kolem. Duel se Zbrojovkou Vsetín si tak již vychutnávali s pohárem na stole a zlatými medailemi na krku. Na jejich vítězství se podíleli ještě dva šachisté, Filip Maňák a Karel Vraj. Největší zásluhu na triumfu však určitě mají trenéři Aleš Krmela a František Veselský. V dorostenecké lize to bude Sokolu Hošťálková zajisté slušet.

Poslední kolo se hrálo ještě o stříbro a bronz. A také o záchranu v krajském přeboru. Druhé místo si ze soutěže odnáší družstvo ŠK Staré Město „D“, přestože v šesti z devíti duelů nastoupilo pouze ve čtyřech. Jejich sestava zní: Ondřej Stuchlý, Pavel Němec, Petr Vybíral, Matěj Hrabal, David Kolačný, Tomáš Křivák a Bui Quang Phat Thinh. Třetí celek je z Vlčnova. Hrával v sestavě Richard Štefaník, Ondřej Podškubka, Libor Macek, Adam Pešl, Petr Moštěk, Pavel Knotek, Marek Bařina a Tomáš Slavík. Černý Petr a potřeba vybojovat si účast v příštím ročníku v podzimní Krajské soutěži stojí před celkem ŠK-KK Osvětimany a ŠK Zlín „B“.

Turnaj na vsetínské Integře dal prostor předvést se i v jiném umění, nežli jen v šachu na stolech. V přestávkách mezi jednotlivými koly se hlavně hoši chytli meruny a předváděli, že fotbal není cizí žádnému šachistovi. To vše jen s nadhledem a v černých brýlích sledovali borci z Hošťálkové… Vše ze vsetínského trojkola možno zhlédnout na padesáti fotografiích zde, kompletní výsledky včetně závěrečné zprávy z celého ročníku jsou zde nebo v jednom souboru v příloze článku.

Josef Kovařík

Soubor ke stažení (pdf)

25.4.2010  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky