Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.10.2021Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (2. kolo)
Soutěže družstev: Zlínský krajský přebor (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Vsetín (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (úvodní zpráva – oprava)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (2. kolo)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

V KP družstev mladších žáků vítězí Staré Město

V sobotu 27.března se ve Starém Městě uskutečnil krajský přebor družstev mladších žáků. Hrálo celkem dvanáct družstev a vítězem se stalo družstvo Starého Města.

Potřetí po sobě přivítalo Staré Město KP družstev mladších žáků. Počet startujících družstev má sestupný charakter, když po 16 v roce 2008, 15 v roce 2009 a letos 12 včetně jednoho kombinovaného na dosudění. Dvojice favoritů zůstala stejná jako loni, jelikož jak Starému Městu tak Postoupkám zůstala dost podobná sestava jako loni. Tyto oddíly též jako jediné byly schopny postavit i béčko.

Staré Město A nedalo nikomu šanci. Jen v jediném zápase se svými největšími rivaly byl těsný výsledek 3.5:2.5, ostatní zápasy končily obvykle 5:1. Elitní čtveřice vedená dvěma mistry republiky ve složení Martina Fusková, František Mrkus, Ondřej Stuchlý a Richard Štefaník ztratila pouze půl bodu za remízu Františka Mrkuse a tak by si k zisku krajského přeborníka teoreticky vystačila sama. V turnaji byla samozřejmě doplněna Davidem Kolačným a Kryštofem Dlouhým. Druhé místo získal celek Sokola Postoupky, který kromě prohry se Starým Městem A ještě remizoval ze Vsetínem. Ale v rozhodujícím zápase se Sokolem Hoštálková zvítězila zkušenost hráčů s Postoupek a po výhře 4:2 postupují druhé Postoupky (Miroslav Rakušan, Milan Ladický, Michal Scheichenost, David Opluštil, Vít Krejčí, Julie Šimčáková). Třetí místo patří Hošťálkové. Ta zažívá výbornou sezónu, kdy po již téměř jistém postupu do 1.ligy dorostu získává bronz v KP mladších žáků. A jelikož má dost talentovaných dětí ročníku 2000 a mladší, jistě to není poslední úspěch. Složení družstva bylo Jakub Krejča, Karel Kachtík, Filip Maňák, Karel Vraj, Jakub Gálík, Klára Dančáková. O tom že je v Hošťálkové dostatek talentů svědčí Adam Březina (ročník narození 2001), který se nevešel do nejlepší šestice. Hrál proto na první desce v „kombinovaném“ týmu a získal výborných 5/7, když porazil např. Eriku Náplavovou nebo Filipa Paula a remizoval s Matyášem Kovaříkem a Markem Jagošem. Při svém prvním startu si výborně vedl i celek Zbrojovky Vsetín, který obsadil čtvrté místo . Pátý pak skončil zástupce posledního okresu našeho kraje a to celek ŠK Zlín.
Podrobné výsledky jsou jak v příloze, tak i tradičně na chess-results. Reportáže na své oddílové stránky již stihlo umístnit několik oddílů: Staré Město, Postoupky, Zlín, Vsetín.

Soubor ke stažení (XLS)

2.4.2010  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky