Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

16.1.2022Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Kroměříž (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (6. kolo)

1. VASTO Grand Prix na Bystřičce

V sobotu 20. března uspořádal Sokol Bystřička a Valašský šachový klub mládeže čtvrtý turnaj letošní série 1. VASTO Grand Prix. Rovněž nyní přibylo účastníků - a byla zlomena magická stovka! Devatenáct výprav vyslalo do šachového měření sil 107 hráčů. V celkových statistikách dohledáno - do letošního ročníku 1. VASTO Grand Prix se zapojilo již neuvěřitelných 142 mládežníků!

Největší byla tentokrát spojená výprava ZŠ Integra/ŠKZ Vsetín, která čítala šestnáct hlav, čtrnáctičlenná výprava dorazila z Lysé pod Makytou, dvanáct dětí z Jablůnky a po jedenácti z Hošťálkové a Huslenek. O tom, že 1. VASTO Grand Prix dávno překročila svým záběrem vsetínský region, svědčí nejen tradičně početná skupina ze Slovenska, ale například i šachisté ze Skaličky či Veřovic. Z dalších oddílů a šachových kroužků dorazili z Ratiboře, Valašské Bystřice, Francovy Lhoty, Vidče, Rožnova, Horní Lidče, Branek, Karolinky, Ústí a samozřejmě také šachisté domácí Bystřičky.

V kategorii do deseti let došlo k malému překvapení, když největším favoritům vypálil rybník Erik Matůš z Francovy Lhoty, se stříbrem a bronzem následovalo hošťálkovské duo Jakub Gálík a Karel Vraj, hned za nimi duo vsetínské - Pavel Budík a Kryštof Panovec, na šesté pozici Martin Nehyba ze Skaličky. O vyrovnanosti nejmladší věkové kategorie svědčí i to, že šachisté na 3.-9. místě dosáhli pěti bodů.

Mezi dvanáctiletými potvrdil dobrou formu vsetínský Matyáš Kovařík, následovaný hošťálkovskou dvojicí Jakub Krejča a Karel Kachtík. Čtvrtý skončil Tomáš Vozák ze Skaličky, pátý Filip Maňák z Hošťálkové, šestý domácí Jaroslav Černotík.
V nejstarší věkové kategorii potvrdil Martin Konvička z Chessmontu Rožnov, že jeho vítězství v Hošťálkové nebylo náhodné. Předčil svého oddílového kolegu Jana Malčánka, třetí příčku obsadil Lukáš Vozák ze Skaličky, čtvrtou Jaroslav Lukaštík z Ústí, pátou vsetínský Lukáš Gabryš a šestou Josef Bednařík z Hošťálkové. Jako čestného hosta jsme chtěli na turnaji přivítat vicemistra republiky Ondru Karlíka, toho však nepustilo infekční onemocnění.

Turnaj probíhal naprosto hladce ve vkusně připravených místnostech bystřičského areálu Sportcentra. Sice stísněně, ale opět byl předložen důkaz, že dobrých lidí se při kázni a disciplíně i do malých prostor vleze hodně. Poklona patří Karlu Hurtovi i celému pořadatelskému štábu. Série 1. VASTO Grand Prix vyvrcholí 8. května na vsetínské ZŠ Integra.

Výsledky turnaje na Bystřičce najdete zde nebo na chess-results, celkové pořadí po 4.turnajích je pak k vidění zde. Šedesát fotografií můžete zhlédnout v následujícím albu.

Josef Kovařík

Soubor ke stažení (XLS)

2.4.2010  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky