Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

18.1.2022Kalendář akcí - Přidána akce KP mládeže - 1.-4.kolo
16.1.2022Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Kroměříž (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (6. kolo)

Středisko šachových nadějí - soustředění č. 2

V sobotu 13. března uspořádal Valašský šachový klub mládeže již druhé celodenní šachové soustředění mládeže. Konalo se v prostorách ZŠ Integra Vsetín, kam se sjelo všech 29 přihlášených vyznavačů královské hry z celého vsetínského okresu. Nejmladší byl osmiletý, nejstaršímu bylo již osmnáct. „Studium“ bylo rozděleno do ucelených bloků, přestávky si mohly děti díky jednomu z posledních záchvěvů zimy zpestřovat sněhovými radovánkami.

Činnost probíhala ve čtyřech skupinách, do kterých byli šachisté rozděleni podle svého věku a výkonnosti. Lektorských rolí se ujali trenéři Martin Beil, Vlastimil Straděj, Radek Zádrapa a Aleš Krmela. Jako asistenti vypomáhali Vladislav Hrtáň, Vladislav Bambušek a Ivan Bartošek. A odpoledne se zapojil i speciální host Stanislav Juříček, který obohatil svými zkušenostmi v poslední devadesátiminutovce skupinu C. Stěžejními tématy byla tuto sobotu zejména otevřená zahájení, ve skupině A pak úzká specializace na otevřenou sicilskou. Další náplní byla zejména taktika a propočty variant.

V prvních třech skupinách jsme tentokrát vynechali odpočinkový blok zaměřený na deskové hry a nahradili jsme ho bleskovými turnaji. Známí jsou tak šampióni jednotlivých skupin, v áčku se jím stal Jarek Závodný, v béčku Petra Sucháčková, v céčku Lukáš Trčálek a v déčku Ondra Vraj. Skupina nejmladších šachistů si i tentokrát v poslední devadesátiminutovce vydechla, hlavním šlágrem se stala karetní hra Bang a nezahálelo ani kalčo.
Naši mladí frekventanti hodnotili celý den v závěrečném minidotazníčku vesměs pozitivně, drtivá většina byla uspokojena i obědem v restauraci Náhon. Dobré jídlo je určitě jedním ze základních pilířů dobrého naladění. Všechny účastníky soustředění ještě čekají domácí úkoly od šéftrenéra Martina Beila - dorazí elektronickou poštou a na řešení bude mít každý pět dní. A také se nám zkrátí čas mezi jednotlivými soustředěními, na necelé tři týdny. Opět se totiž setkáme již ve čtvrtek 1. dubna, kdy začínají školákům velikonoční prázdniny. A potom v sobotu 1. května.

Fotografie ze Střediska šachových nadějí můžete zhlédnout zde.

Josef Kovařík

14.3.2010  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky