Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.10.2021Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (2. kolo)
Soutěže družstev: Zlínský krajský přebor (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Vsetín (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (úvodní zpráva – oprava)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (2. kolo)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Český pohár družstev

V sobotu 4.března uspořádal šachový oddíl TJ Sokol Postoupky krajské kolo Českého poháru družstev v rapid šachu. Turnaj se hrál švýcarským způsobem na 7.kol, hracím tempem 25 minut na partii za účasti 10 pětičlenných družstev z celého Zlínského kraje. V sokolském domě v Kroměříži se bojovalo o tři postupová místa do celostátního finále Českého poháru, který se uskuteční v Ústí nad Labem.
Celkovým vítězem se stalo družstvo Domu kultury Kroměříž se ziskem 19 bodů, v sestavě:ing. Jiří Palica (4,5bodu),ing. Tomáš Chutný (5), Jan Bártek (6,5), Pavel Dvorník (5,5) a Aleš Chutný (2,5). Druhé místo získalo družstvo Sokola Postoupky „A“( 17 bodů) v sestavě: Martin Bačák (6), Martin Dvořák (3,5), Pavel Hlaváček (4), Zdeněk Ševčík (5), Petr Dvořák (4) a Martin Dungl (3,5). Na třetím místě skončilo „A“ družstvo Zborovic (15bodů) v sestavě: ing.Mojmír Prachař (5),Dr.Petr Krejčí (6,5), Miroslav Nezdařil (5), Jaromír Kucián (3) a Karel Foltýn (0,5).
Nejlepším hráčem na 1.šachovnici se stal Martin Bačák (Postoupky „A“,6), před Milanem Kopčilem (Otrokovice „A“) a Mojmírem Prachařem (Zborovice „A“, oba 5). Na 2 . šachovnici byl nejúspěšnější Petr Krejčí (Zborovice „A“ 6,5),před Adamem Gabrielem (SK Boršice) a Tomášem Chutným (DK Kroměříž, oba 5). Na 3.šachovnici s přehledem zvítězil Jan Bártek (DK Kroměříž,6,5), před Václavem Fialou (SK Boršice) a Miroslavem Nezdařilem (Zborovice „A“, oba 5). Na 4.šachovnici kraloval Pavel Dvorník (DK Kroměříž, 5,5), před Zdeňkem Ševčíkem (Postoupky „A“,5) a Petrem Náplavou (SK Boršice,4,5). Na páté šachovnici zvítězil Pavel Vidlář ( Otrokovice „A“,6,5) před desetiletým Ludˇkem Volčíkem (SK Boršice,6) a Petrem Dvořákem (Postoupky „A“,4).
-opl-

Soubor ke stažení (doc)

5.3.2006  |  přidal: Vladimír Opluštil   |   kategorie: TurnajeArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky