Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

14.6.2021Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
11.6.2021Komise mládeže - Přidán dokument (propozice GP v rapid šachu 2020/2021)
Kalendář akcí - Přidány propozice akce GP v rapid šachu do 14 let - 2.turnaj
Kalendář akcí - Přidány propozice akce GP v rapid šachu do 14 let - 1.turnaj

1. VASTO Grand Prix v Hošťálkové

V sobotu 20. února uspořádal Valašský šachový klub mládeže již třetí turnaj letošní série 1. VASTO Grand Prix. I tentokrát přijela velká výprava ze Slovenska, ale objevili se například nově také šachisté ze Skaličky či Jablůnky a Ratiboře, takže v hošťálkovské školní jídelně změřilo svůj um 93 vyznavačů královské hry. Každý účastník si také tentokrát odvezl nějakou věcnou cenu.

V kategorii do deseti let získal zlatou medaili již potřetí za sebou hošťálkovský Karel Vraj, druhý byl jeho týmový kolega Jakub Gálík a na třetím místě skončil Pavel Budík ze ŠK Zbrojovka Vsetín. Mezi dvanáctiletými zvítězil Matyáš Kovařík (Zbrojovka) před hošťálkovskou dvojicí Karel Kachtík a Jakub Krejča. V nejstarší kategorii, do 16 let, došlo k velkému překvapení, když jasného domácího favorita Ondřeje Karlíka přehrál Martin Konvička z Chessmontu Rožnov. Bronzovou medaili si odvezl Jaroslav Lukaštík ze Sokola Ústí.

Šachová mládežnická série 1. VASTO Grand Prix pokračuje čtvrtým turnajem 20. března na Bystřičce a vyvrcholí 8. května na vsetínské ZŠ Integra.

Výsledky turnaje najdete zde, případně i na chess-results, celkové pořadí po třech turnajích je zde, fotografie můžete zhlédnout zde. Článek o turnaji vyšel i v tisku, o čemž se můžete přesvědčit sami.

Josef Kovařík

Soubor ke stažení (XLS)

24.2.2010  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky