Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.10.2021Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (2. kolo)
Soutěže družstev: Zlínský krajský přebor (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Vsetín (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (úvodní zpráva – oprava)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (2. kolo)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

GP ZK mládeže pokračoval ve Starém Městě

V sobotu 13.2. proběhl ve Starém Městě druhý turnaj GP mládeže Zlínského kraje do 14 let. Přijelo celkem 99 dětí z celého kraje.

V nejmladší kategorii do 10 let (ročník 2000 a mladší) hrálo celkem 35 dětí. Nejlépe si vedl Filip Zavadil z Postoupek, který zvítězil před svým oddílovým kolegou Davidem Opluštilem. Třetí místo obsadil Adam Březina z Hošťálkové. Za nimi pak skončil Kryštof Suchánek ze Zlína a Pavel Budík ze Vsetína. Nejlepší dívkou byla Adéla Brzicová z Boršic před Barborou Stuchlou ze Starého Města.

V kategorii do 12 let, kde byla účast 37 dětí, překvapivě hned v prvním kole prohrál vítěz minulého turnaje v Kroměříži Ondřej Stuchlý, a tak na první místa „pustil“ své oddílové kolegy. První skončil Richard Štefaník ze Starého Města před nejlepší dívkou Martinou Fuskovou. Třetí místo v turnaji obsadil Benedikt Hofírek z Lokomotivy Brno. Na čtvrtém místě skončil Karel Kachtík z Hošťálkové, pátý pak Matyáš Kovařík ze Vsetína. Za Martinou pak v soutěži dívek skončila druhá Erika Náplavová a třetí Leona Černochová (obě Osvětimany).

V nejstarší kategorii do 14 let (27 účastníků) vyhrál stejně jako v Kroměříži nejmladší hráč František Mrkus ze Starého Města, který věkově náleží do kategorii do 10 let. Druhé místo obsadil Tomáš Lessy ze stejného oddílu, třetí pak byl Jan Skalka z Veselí nad Moravou. Za nimi na čtvrtém místě skončil Jakub Zatloukal z Napajedel a pátý Pavel Tománek z Boršic. Z tradiční dvojice dívek byla tentokráte lepší Lenka Slabá z Boršic před Lenkou Blechovou z Osvětiman.

Výsledky jsou jednak v příloze nebo i na chess-results. Celkové pořadí po dvou turnajích je zde.

Soubor ke stažení (XLS)

20.2.2010  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky