Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

19.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo – oprava)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (úvodní zpráva – oprava)
18.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (1. kolo – oprava)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Krajský přebor škol 2010

V úterý 26. ledna se v prostorách vsetínského Alceda hrálo krajské finále přeboru základních a středních škol. Tento turnaj zde uspořádal Valašský šachový klub mládeže. Přijelo všech 24 nejlepších školních družstev z okresu Kroměříž, Uherské Hradiště, Zlín a Vsetín. Za šachovnice usedlo během sedmi kol více než 110 šachistů.

V kategorii A (I. stupeň ZŠ) se očekával ostrý boj mezi trojicí favoritů - ZŠ Slovan Kroměříž, Mařaticemi a Starým Městem. Rozhodovalo se skutečně až v posledním kole a bitvu o první místo vyhrál Slovan Kroměříž (Miroslav Rakušan, Filip Zavadil, Milan Ladický, Vít Krejčí). Stříbrné medaile brali šachisté z Mařatic (František Mrkus, Adam Horehleď, David Kolačný, Jan Zemčík), bronzové Staré Město (Tomáš Otradovec, Ondřej Stoklásek, Jan Nekarda, Phat Thinh Bui Quang).

V kategorii B (II. stupeň ZŠ) se přijela utkat o dvě postupová místa trojice škol - UNESCO Uherské Hradiště, Boršice a Gymnázium Kroměříž „A“. Předpoklady byly opět naplněny do puntíku a i v této skupině se o všem rozhodlo až v posledních partiích. Pohár za nejlepší umístění si odváží UNESCO (Pavel Náplava, Václav Lapčík, Tomáš Lessy, Ondřej Stuchlý), druzí byli šachisté Boršic (Luděk Volčík, Dominik Pfeffer, Pavel Tománek, Lenka Slabá), třetí Gymnázium Kroměříž (Martin Stachoň, Jan Palášek, Marek Navrátil, Jan Netušil).

V kategorii C (střední školy) bylo poslední kolo nejdramatičtější, neboť ve hře o dvě místa na Přeboru republiky byla dokonce čtyři družstva. Nakonec prvenství uhájilo Gymnázium Lesní čtvrť Zlín (Jakub Roubalík, Barbora Kolomazníková, Mai Xan Phamová, Jan Romaňák) a dvěma remízami na třetí a čtvrté šachovnici vydřelo v závěrečných duelech postupové místo Gymnázium Uherské Hradiště (Petr Novotný, Lukáš Fusek, Jakub Náplava, Vojtěch Dobeš). Třetí Gymnázium Kroměříž „A“ (Jan Svašek, Jiří Šantora, Jindřich Ryšavý, Jana Blümelová) dosáhlo jen o půl bodu méně než stříbrný tým, s odstupem dalšího půlbodu zůstala Střední škola průmyslová a hotelová Uherské Hradiště bez medailí.

Vítězům i postupujícím celkům ze druhých míst blahopřejeme k úspěchu a přejeme hodně zdaru na vrcholném podujetí šachových družstev základních a středních škol. Jménem Valašského šachového klubu mládeže chci na závěr poděkovat všem startujícím hráčům za disciplinovanované chování, které přispělo ke zdárnému průběhu turnaje. Můj dík za předvedený výkon mezi rozestavěnými stoly patří také rozhodčím Vladislavu Bambuškovi, Aleši Krmelovi, Vladislavu Hrtáňovi a za bezkonkurenční technicko-informační podporu u komputeru Martinu Klímovi.

Kompletní výsledky můžete zhlédnout v excelovských listech zde , podrobnostmi z jednotlivých kol se můžete zabývat na stránkách chess-results. Kdyby se chtěl někdo podívat na televizní reportáž (premiéra ze 28.1. - reportáž začíná v čase 07:30) může zde, o turnaji informoval i Valašský deník, pár fotografií je možno vidět ve fotogalerii.

Josef Kovařík

Soubor ke stažení (XLS)

28.1.2010  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky