Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

19.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo – oprava)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (úvodní zpráva – oprava)
18.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (1. kolo – oprava)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

1.VASTO Grand Prix v Karolince

V sobotu 16. ledna 2010 pokračoval v Karolince seriál „1. VASTO Grand Prix“ dalším turnajem, který pořádal Valašský šachový klub mládeže ve spolupráci se ŠO a ZŠ Karolinkou. Zájem se opět zvýšil, zúčastnilo se ho 80 šachistů a šachistek včetně 15 hráčů ze Slovenska. Naštěstí jsme ještě do jídelny vlezli, ale po obrovském sále v prosinci ve Francově Lhotě to bylo tentokrát na chlup.

V nejmladší kategorii H-10 startovalo 27 účastníků, o medaile se vedl ostrý boj až do posledního kola. To rozhodlo o zlatu pro Karla Vraje (Hošťálková), stříbru pro Pavla Hrbáčka (Huslenky) a bronzu pro Adama Březinu (Hošťálková). Vítězem kategorie H-12 se mezi 30 šachisty stal Jakub Krejča (Hošťálková), druhý byl Matyáš Kovařík (Zbrojovka Vsetín) a třetí Filip Maňák (Hošťálková). V kategorii H-16 se opět díky účasti Ondry Karlíka (Hošťálková) hrálo pouze o stříbro. To si odvezl z Karolinky Jarek Lukaštík (Ústí). Bronz si vybojoval Lukáš Gabryš (Zbrojovka Vsetín). V nejstarší věkové skupině hrálo 23 mládežníků.

Turnaj v Karolince dával opět pocítit příjemnou atmosféru, která panuje mezi žáky regionu i našimi přáteli na sever a zejména na východ od nás. Při vyhlašování výsledků se tleskalo v zaplněné jídelně všem šachistům, včetně těch na spodnějších místech konečného pořadí, kteří se této královské hře teprve učí. Každý si opět odnesl nějakou cenu a mnozí se již těší na příští akci.

Další turnaj série „1. VASTO Grand Prix“ se koná 20. února v Hošťálkové. Přesně o měsíc později, tedy 20. března, mohou mladí šachisté přijet na Bystřičku a vše vyvrcholí na ZŠ Integra ve Vsetíně v sobotu 8. května. Opět zveme všechny zájemce, turnaje jsou otevřeny pro všechny, kdo splňují věkový limit.

Kompletní výsledky turnaje v Karolince naleznete chess-results, případně v excelu v příloze článku. A na fotografie se můžete podívat zde.

Josef Kovařík

Soubor ke stažení (XLS)

17.1.2010  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky