Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

18.1.2022Kalendář akcí - Přidána akce KP mládeže - 1.-4.kolo
16.1.2022Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Kroměříž (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (6. kolo)

1.VASTO Grand Prix zahájen

V sobotu 12. prosince 2009 byl zahájen seriál mezinárodních turnajů „1.VASTO Grand Prix“. Valašský šachový klub mládeže a ZŠ Francova Lhota se prvního turnaje zhostily na úrovni. Svědčí o tom účast 63 šachistů a šachistek včetně 10 hráčů ze Slovenska a bohatý cenový fond. Do Francovy Lhoty přijely výpravy ze dvanácti oddílů a škol.

Tento seriál zahrnuje celkem pět žákovských turnajů, z nichž čtyři nejlepší se započítávají do celkového hodnocení. Soutěží se ve třech věkových kategoriích, H-10, H-12 a H-16, přičemž ta poslední je pro jednotlivé turnaje otevřena i pro hráče starší šestnácti let, nicméně jejich turnajové výsledky se nezapočítávají do celkové Grand Prix.

V nejmladší kategorii H-10 se po vítězství na krajské GP v Kroměříži opět prosadil Karel Vraj z Hošťálkové. Turnajem projel jako nůž máslem se ziskem 7 bodů. Stříbrnou medaili získal Pavel Budík ze spojené výpravy ZŠ Integra/Zbrojovka Vsetín za 6 b. Na třetím místě skončil domácí šachista Erik Matúš s 5 body.

Vítězem kategorie H-12 se stal se ziskem 7 bodů Matyáš Kovařík ze spojené výpravy ZŠ Integra/Zbrojovka Vsetín. Druhý Karel Kachtík z Hošťálkové získal 6 bodů a třetí Rudolf Matúš z Francovy Lhoty 5 bodů.

Zlato v kategorii H-16 bral s přehledem hošťálkovský Ondra Karlík za 6,5 bodu. Ten si po skončení turnaje stihl „střihnout“ i několik bleskových partií s mezinárodním mistrem Karolem Motúzem, který doprovázel výpravu z Lysé pod Makytou. Druhý v H-16 byl Jaroslav Lukaštík ze Sokola Ústí za 6 bodů a třetí Jakub Pekař z Karolinky za 5 bodů.

Další turnaj 1. VASTO Grand Prix proběhne v sobotu 16. ledna 2010 v Karolince, 20. února v Hošťálkové, 20. března na Bystřičce a 8. května na ZŠ Integra Vsetín. Zváni jsou šachisté z celého kraje i zahraničí.

Výsledky jsou nahrány v příloze a na chess-results: H10, H12, H14. Fotografie z turnaje si lze prohlédnout ve fotogalerii.

Josef Kovařík

Soubor ke stažení (XLS)

13.12.2009  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky