Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.10.2021Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (2. kolo)
Soutěže družstev: Zlínský krajský přebor (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Vsetín (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (úvodní zpráva – oprava)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (2. kolo)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Krajská soutěž družstev starších žáků

Prvním krajským mládežnickým turnajem byla Krajská soutěž starších žáků. Osmička týmů si to ve Vsetíně rozdala o tři postupová místa.

Turnaj pořádal Valašský šachový klub mládeže o.s. v jídelně ZŠ Integra ve Vsetíně. Zde působí hlavní postava součastného rozvoje mládežnického šachu na Vsetínsku pan Josef Kovařík, který byl i ředitelem turnaje. Sjelo se zde celkem osm týmů, když šestice byla z pořadatelského okresu, a družstva Kunovic B a Starého Město D přijela z okresu Uherské Hradiště.

Celek Starého Města D přijel jen ve čtyřech, ale jelikož ve Starém Městě je velká zásobárna talentů, tak tým byl velmi silný. Sice v prvním kole remizoval s Ústím, ale to byla jediná ztráta bodů. Když pak Ústí v průběhu turnaje remizovalo se Vsetínským áčkem, Staré Město se osamostatnilo ve vedení a už prvenství nepustilo. Staré Město hrálo ve složení Pavel Němec, Petr Vybíral, Matěj Hrabal a David Kolačný. Silný tým přivezlo i Ústí, které skončilo druhé. Jejich sestava byla Jaroslav Lukaštík, Jaroslav Černotík, Michal Vychopeň, David a Lukáš Trčálkovi. Třetí místo pak těsně obsadilo áčko Vsetína těžící zejména s výborných prvních dvou šachovnic. Družstvo hrálo ve složení Jáchym Bareš, Matyáš Kovařík, Rostislav Vilém, Marek Teleky a Pavel Budík.

Čtvrté místo obsadilo béčko Hoštálkové, které mělo jen o bod méně jak třetí Vsetín. Další týmy již měli větší odstup od tohoto silného kvarteta. Páté místo obsadilo béčko Kunovic, šesté pak ZŠ Jablůnka, sedmé béčko Vsetína a osmé ZŠ Karolinka.

K sedmi známým družstvům tak do KP přibyla trojice medailistů ze soboty. Desítka má tedy složení Vlčnov, Kunovice, Osvětimany, Zborovice, Zlín B, Hošťálková, Staré Město C, Staré Město D, Ústí a Vsetín. Když se mrkneme na rozdělení družstev dle regionů, tak nejvíce je stále z okresu Uherské Hradiště, odkud je plná polovina týmů. Trio celků je z okresu Vsetín a po jednom pak ze zbylých okresů Kroměříž a Zlín. První trojkolo začíná 9.ledna.

Výsledky turnaje si můžete prohlédnou v příloze, případně na chess-results. Fotky z turnaje jsou k vidění ve fotogalerii na stránkách Vsetína nebo Kunovic .

Soubor ke stažení (XLS)

26.10.2009  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky