Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.10.2021Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (2. kolo)
Soutěže družstev: Zlínský krajský přebor (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Vsetín (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (úvodní zpráva – oprava)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (2. kolo)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

MČR v rapid šachu mládeže

Ve dnech 12. a 13. září se uskutečnilo MČR žáků v rapid šachu. Náš kraj reprezentovalo celkem 14 hráčů a hráček.

V nejstarší kategorii chlapců do 14 let nás reprezentovalo celkem kvarteto hráčů. Všem se nadmíru dařilo, když se všichni dostali do první desítky. Přitom nasazení byli v rozmezí od šestnáctého do jedenadvacátého místa. Nejlépe si vedl Vojta Dobeš ze Starého Města, který skončil na 4.místě, když měl stejně bodů jako hráč na bronzové příčce. Šesté místo obsadil Luděk Volčík z Boršic, devátý byl Ondra Karlík z Hošťálkové a desátý Jan Palášek z Postoupek. Vojta a Honza se můžou MČR v této kategorii účastnit ještě i příští rok, kam si oba vybojovali přímý postup (tedy zatím neoficiálně v případě, že bude zachován stejný postupový klíč jako na letošní šampionát).

Ve dvanáctkách nás reprezentovala dvojice Jakub Zatloukal z Napajedel a Richard Štefaník ze Starého Města. Lépe si vedl Jakub, když skončil na 25.místě. Ríša měl v průběhu turnaje zdravotní problémy, které jistě poznamenali jeho hru. I proto skončil na 33.místě.

V nejmladší chlapecké kategorii nás opět zastupovalo kvarteto nadějí. Nejlépe se vedlo nejmladšímu Františkovi Mrkusovi ze Starého Města. Celkové šesté místo a přímý postup na příští rok je slušný výkon. Spokojený z výsledkem jistě byl i Matyáš Kovařík ze Vsetína, který se jen těsně nevešel do první desítky, když skončil na 11.místě. Méně asi bude spokojen Ondra Stuchlý ze Starého Města se svým dvacátým místem a pravděpodobně i Miroslav Rakušan za 27.místo.

V dívčích kategoriích jsme měli celkem čtyři zástupkyně. Pátá Martina Fusková MČR vynechala, když teprve ve čtvrtek přijela z ME z Itálie. Oproti vybojovaným postupům pak byla jedna změna v kategorii do 12 let, kde místo Julie Gottwaldové startovala Julie Šimčáková.

V nejstarší dívčí kategorii si lépe vedla Lenka Slabá z Boršic, když skončila na devátém místě. Lenka Blechové ze Starého Města kam o prázdninách přestoupila z Osvětiman pak skončila na místě jedenáctém.

V kategorii do 12 let Julie Šimčáková z Postoupek získala 4,5 bodu stejně jako obě Lenky ve starší kategorii. Jelikož zde startovalo o poznání méně účastnic, tak jí to vyneslo sedmé místo. V nejmladší kategorii hrála Erika Náplavová z Osvětiman. Ziskem pěti bodů obsadila osmé místo.

Souhrn výsledků si lze prohlédnout na chess-results. Bližší komentáře jsou na stránkách jednotlivých oddílů, z nichž nejpodrobnější a fotografiemi doplněný je na stránkách Starého Města.

20.9.2009  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky