Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.1.2022Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (4. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (3. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (2. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (1. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (úvodní zpráva)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Tři zástupci kraje na ME

V italském Fermu se ve dnech 30.8-9.9.2009 hrálo ME mládeže do 18 let. Náš kraj reprezentovali Cyril Ponížil, Barbora Kolomazníková a Martina Fusková.

Nejvíce bodů získal v nejstarší kategorii do 18 let Cyril Ponížil ze Zlína. Jako třicátý první nasazený skončil na 25.místě. V devíti kolech získal pět a půl bodu. Cenná je hlavně remíza s IM Prohaszkou z Maďarska se kterým se o prázdninách již jednou střetl v Pardubicích na ME juniorských družstev.

Dařilo se i jeho oddílové kolegyni Barboře Kolomazníkové. V kategorii do 16 let skončila na 31.místě za pět bodů, když její nasazení bylo o třináct míst horší. Zásluhu na jejím umístnění má zejména výborný závěr soutěže, kdy s ratingově silnějšími hráčkami uhrála 2,5/3. V Itálii tak pokračovala ve výborných výkonech, které předváděla na FIDE openu ve Starém Městě.

Posledním zástupcem našeho kraje pak byla Martina Fusková ze Starého Města. Ta hrála v kategorii do 12 let. Za čtyři body skončila na 52.místě. Zde mnoho hráček ještě nemá FIDE ELO, a tak její nasazení jako třicátá devátá není úplně vypovídající.

Přehledně výsledky všech hráčů naší republiky si mlžete prohlédnout na chess-results. Nejlépe se vedlo Janu Krejčímu, který v kategorii do 18 let skončil na výborném 7.místě, Lukáš Vlasák a Tereza Olšarová pak skončili shodně třináctí.

13.9.2009  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky