Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

16.1.2022Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Kroměříž (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (6. kolo)

V Morkovicích skončilo GP mládeže

Celkem se do Morkovic sjelo celkem 83 dětí. V některých kategoriích už bylo o postupu rozhodnuto, ale hlavně v chlapecké kategorii do 12 let se rozhodovalo až zde.

V nejmladší kategorii si první čtyři místa rozdělilo stejné kvarteto jako v minulém turnaji, jen pořadí bylo jiné. Výhrou v posledním kole s Filipem Paulem si domů zlato odvezla Erika Náplavová z Osvětiman, druhý skončil Miroslav Rakušan z Postoupek a třetí Matyáš Kovařík ze Vsetína. Druhé místo za Erikou pak v dívčí kategorii obsadila Viki Phamová ze Zlína a třetí místo Leona Černochová z Osvětiman. V celkovém pořadí si první místo udržel Matyáš Kovařík před Miroslavem Rakušanem. Oba pak společně s Erikou Náplavovou postupují na MČR v rapid šachu. Erika se o třetí místo v celkovém pořadí dělila s Filipem Paulem. Tato čtveřice ostatní herně převyšovala.

V kategorii do 12 let byla před turnajem situace na postupových místech nejdramatičtější. Vítězem turnaje a i celkovým vítězem seriálu se stal Richard Štefaník i přes prohru v prvním kole se svým oddílovým kolegou Pavlem Němcem, který překvapil druhým místem. Třetí skončil Jakub Zatloukal z Napajedel což mu stačilo k pojištění druhého postupového místa. Třetí v celkovém hodnocení pak skončil Pavel Tománek z Boršic. Nejlepší dívkou se v Morkovicích stala Julie Šimčáková z Postoupek před Julií Gottwaldovou z Osvětiman. Ale v celkovém pořadí bylo pořadí opačné, a tak na MČR jede Julie Gottwaldová.

Nejstarší kategorii opět vyhrál Ondra Karlík z Hošťálkové. Startoval třikrát a vždy svůj start proměnil ve výhru. Za ním pak skončilo duo ze Starého Města František Mrkus a Martina Fusková. V celkovém pořadí pak druhý za Ondrou Karlíkem skončil Jan Palášek z Postoupek a třetí místo si vybojoval František Mrkus věkem ještě patřící i příští rok do kategorii do 10 let. Nejlepší dívkou turnaje i celkového pořadí pak byla Martina Fusková. Ze dvojice tradičních soupeřek Lenky Blechové z Osvětiman a Lenky Slabé z Boršic byla v Morkovicích lepší Lenka Slabá, ale v celkovém pořadí pak Lenka Blechová. Ta taky postupuje na MČR jelikož Martina bude hrát svoji kategorii do 12 let, kde má přímý postup.

Výsledky turnaje jsou v příloze nebo na chess-results. Celkové pořadí GP je pak v příslušné části webu v sekci mládeže. Fotky z turnaje, kde jsou i všichni medailisté jsou pak zde.

Soubor ke stažení (XLS)

24.5.2009  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky