Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

19.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo – oprava)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (úvodní zpráva – oprava)
18.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (1. kolo – oprava)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Skončila extraliga a 1.liga dorostu

Extraligové boje probíhaly od pátku do neděle až v dalekém Mostě. Boršice po dvou letech, kdy hrály finálovou skupinu A o titul, letos hrály finále B o sestup. Z osmičky týmů připadne „Černý Petr“ polovině týmů. Boršice nezačaly nejlépe, když docela překvapivě podlehly Údlicím 2.5:3.5. Druhý zápas pak remíza 3:3 s Rychnovem. Po tomto výsledku již bylo jasné, že jen dvě vítězství v posledních kolech můžou znamenat naději na záchranu. Po těsné výhře 3.5:2.5 s Říčany byla situace následující. Nedělní zápas s Novým Bydžovem byl přímým soubojem o udržení. Boršice v tomto zápase musely vyhrát minimálně 4:2. To se nakonec i povedlo, když zápas skončil 4.5:1.5. Nejvíce bodů v těchto víkendových zápasech získal Erik Pfeffer, který vše vyhrál. Dále hráli Luděk Volčík 2/4, Adam Gabriel 3/4, Pavel Náplava 1,5/4, Robin Tomášů 1,5/4 a Jakub Zatloukal 1,5/4. Zlín absolvoval finálovou část pouze v pěti bez své jedničky Šárky Valešové. Za této situace tak asi není překvapením, že prohrál všechny zápasy a po několika úspěšných letech z extraligy sestupuje do 1.ligy.

O zápasech Zlína na jejich webu informoval Miroslav Veselý, komplet výsledky Finále B jsou pak na svazové databázi.

1.liga se pak hrála ve Vyškově. Staré Město A mělo na prvním místě stejně bodů jako Třinec a jejich vzájemný souboj před sebou. V sobotních dvou kolech jak Staré Město A, tak i B bez problémů vysoko porazilo Prostějov a Poštornou. Třetí zástupce okresu Boršice B, pak jednou Výhrou s Porubou definitivně potvrdily záchranu. V neděli ráno pak na Staré Město A čekal rozhodující zápas s Třincem. Jelikož ten v sobotu nečekaně zaváhal, tak při výhře Starého Města by už byl postup jistotou bez ohledu na výsledek posledního zápasu. To se i povedlo a po nejtěsnější výhře 3.5:2.5 zavládlo nadšení z návratu do extraligy na čemž již nic nezměnila prohra s Postoupkami v posledním kole. Staré Město hrálo téměř všechny zápasy v základní sestavě Lukáš Fusek 6/11, Vojtěch Dobeš 5,5/10, Marek Staňa 10/11, Jana Zpěváková 7/11, Petr Plevák 9/11 a Martina Fusková 9,5/11.

Postoupky po výborném závěrečném soustředění, kdy vyhrály všechny čtyři zápasy skončily celkově na třetím místě. Nevyšla jim část od třetího do pátého kola, kdy třikrát prohrály nejtěsnějším rozdílem 2.5:3.5. Mladé družstvo Starého Města B bylo příjemným překvapením soutěže, a i po dvou nedělních prohrách skončilo na výborném 6.místě, Boršice B skončily osmé.

Reportáž s pohledu Starého Města je zde, všechny výsledky a zprávy pak jsou na svazové databázi.

1.5.2009  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky