Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.10.2021Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (2. kolo)
Soutěže družstev: Zlínský krajský přebor (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Vsetín (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (úvodní zpráva – oprava)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (2. kolo)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

GP ZK mládeže pokračoval ve Valašském Meziříčí

Třetím turnaj GP ZK se tradičně hraje v okrese Vsetín. Po několikáté nejlepší přivítalo Středisko volného času Domeček ve Valašském Meziříčí, kam přijelo celkem 85 hráčů a hráček.

V nejmladší kategorii hrálo 31 dětí. V zápase dvou předcházejících vítězů ze Starého Města a Zlína byl lepší Miroslav Rakušan z Postoupek. Ale jelikož v posledním kole prohrál s Filipem Paulem ze Zlína, tak se vítězem lepším bucholtzem stal Matyáš Kovařík ze Vsetína před Miroslavem Rakušanem a Filipem Paulem. Stejně takové pořadí je i po třech turnajích. Stejně jako v předcházejících turnajích se nejlepší dívkou stala Erika Náplavová z Osvětiman, která drží krok i s nejlepšími kluky, když skončila na celkově 4.místě. Druhá byla Viki Phamová ze Zlína a třetí Leona Černochová z Osvětiman. Matyáš Kovařík a Erika Náplavová už mají postup na MČR jistý.

Nejvíce dětí se sešlo v kategorii do 12 let, kde hrálo 32 hráčů a hráček. Z adeptů na postup chyběl Pavel Tománek z Boršic, tak se předpokládalo, že si to o první místo rozdají Jakub Zatloukal z Napajedel a Ríša Štefaník ze Starého Města. Jejich vzájemná partie skončila remízou, ale Ríša pak ztratil ještě jednu půlku s Tomášem Vozákem ze Sokola Skalička. Jelikož Kuba již nezaváhal, tak se stal vítězem před Ríšou a trochu překvapivě Karlem Kachtíkem ze Sokola Hoštálková. V dílčí kategorii byla nakonec úspěšnější Julie Gottwaldová z Osvětinam před Julií Šimčákovou z Postoupek. V této kategorii bude boj o postup nejvíce napínavý.

V kategorii do 14 let si mezi dvaadvaceti dětmi zahráli i tři kluci věkem patřící ještě do nejmladší kategorie. Kromě již stabilních Františka Mrkuse a Ondru Stuchlého pak ještě i Jáchym Bareš z A64 Grygov, což byl spolu se Sokolem Skalička druhý oddíl mimo Zlínského kraje, který do Valmezu přijel. Pozici největšího favorita potvrdil Ondra Karlík ze Sokola Hoštálková. Druhé místo pak vybojoval Jan Palášek ze Sokola Postoupky. Třetí byl benjamínek turnaje František Mrkus ze Starého Města. V tradičním souboji Lenek Blechové z Osvětiman a Slabé z Boršic byla lepší Lenka Blechová. Postup již má jistý Honza Palášek. Druhým postupujícím v případě že se zúčastní posledního turnaje v Morkovicích bude skoro jistě Ondra Karlík.

Turnaj potvrdil, že se na Vsetínsku v posledním dvou letech začalo ve větším měřítku pracovat s mládeží. Největším oddílem pracujícím s mládeží v okresu Vsetín se zásluhou panů Krmely a Veselského stává Sokol Hošťálková, odkud přijelo devět účastníků ze Sokola Hoštálková, kteří výbornými výsledky vybojovali druhé místo v pořadí oddílů za prvním Sokolem Postoupky.

Výsledky jsou jednak v příloze, tak i na chess-results. Celkové pořadí po třech turnajích je v sekci mládeže. Několik fotek si pak můžete prohlédnout zde.

Soubor ke stažení (XLS)

19.4.2009  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky