Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.10.2021Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (2. kolo)
Soutěže družstev: Zlínský krajský přebor (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Vsetín (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (úvodní zpráva – oprava)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (2. kolo)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

ZŠ Boršice nejlepší v republice!

Boršická škola již potřetí hrála ve stejné sestavě. V minulých dvou letech byla vždy stříbrná, letos chtěla konečně dosáhnout na titul. Jako první nasazení s průměrným ELEM o 160 lepším než druhá ZŠ Unesco byl tým složený ze zkušených extraligových dorosteneckých hráčů jasným favoritem. ZŠ Unesco se pak chtěla pohybovat na předních stolech s možností hrát o medaile.

A průběh turnaje tomu i nasvědčoval. Boršice si již po prvním dnu vybojovaly solidní náskok, když všechny své zápasy vyhrály. Nejmenším rozdílem skončilo derby se ZŠ Unesco. Po rychlé remíze na první desce se smírem rozešli i Vašek Lapčík s Erikem Pfefferem a Tomáš Lessy s Dominikem Pfefferem (zde si Tomáš až po své nabídce remízy všiml, že chytá figuru. Dominik asi pět minut přemýšlel zda se situace dá zachránit, ale když zjistil že záchrana není rád remízu přijal. Že už si v té chvíli Tomáš za zbrklou nabídku v duchu nadával je jasné ). V poslední partii Adam porazil Lukáše a zápas skončil výhrou 2.5:1.5 pro Boršice. Unesco bylo po prvních pěti zápasech na výborném 3.místě.

Druhý den pak Boršice bez větších problémů všechny porážely a s velkým náskokem získaly přebornický titul. O další místa byl již větší boj. Bohužel Unescu druhý den moc nevyšel, když nevyhrál ani jeden zápas. Dvě remízy 2:2 a dvě prohry 1:3 v posledních dvou kolech stačily na 9.místo. O všem rozhodla hlavně dvě poslední kola, kdy se školy ze severu Moravy složené s převážně hráčů z Frýdku-Místku tak trochu „pomstily“ výsledkem 6:2 za své mladší kamarády, které naopak o 14 dní dříve ZŠ Unesco v Malenovicích porazila celkovým skórem 7:1.

Druhé místo vybojovala Reálné Gymnázium a ZŠ města Prostějov vedené IM Vojtou Plátem a třetí pak COG Frýdek-Místek.

Sestava vítězů z Boršic byla Luděk Volčík (5,5/9), Adam Gabriel (9/9), Erik Pfeffer (7,5/9) a Dominik Pfeffer (7/9). ZŠ Unesco hrálo v sestavě Pavel Náplava (5/9), Lukáš Fusek (5,5/9), Václav Lapčík (3,5/9) a Tomáš Lessy (5/9). Adam a Erik vyhráli své šachovnice, Adam navíc s plným počtem bodů.

Kompletní výsledky jsou na chess-results.

16.4.2009  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky