Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

18.1.2022Kalendář akcí - Přidána akce KP mládeže - 1.-4.kolo
16.1.2022Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Kroměříž (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (6. kolo)

V Hošťálkové zvítězil velmistr Velička

V konkurenci jednoho velmistra , dvou mezinárodních mistrů a sedmi mistrů FIDE sehrálo v sobotu 4. dubna v Hošťálkové 74 šachistů Memoriál Jana Kováře. Podle očekávání v turnaji dominovali největší favorité, zvítězil GM Petr Velička (Geofin Ostrava) se ziskem 7,5 bodu, druhé místo obsadil IM Vojtěch Plát (TŽ Třinec) 7,5 bodu, třetí FM Ivan Břečka (Mittal Ostrava) 7 b, čtvrtý FM František Vrána (Staré Město) 7 b, pátý FM Vladimír Karlík (Slavia Kroměříž) 7 b, na šestém místě skončil polský FM Michal Motyka (Bielsko-Biala) rovněž 7 bodů. Podrobnosti jsou umístěny na chess-results.

Turnaj v Hošťálkové se zároveň hrál jako otevřený okresní přebor v rapidu. Nejlepší účastník okresu Vsetín Stanislav Juříček (ŠKZ Vsetín) obsadil celkové 11. místo se ziskem 6 bodů a stal se tak okresním přeborníkem v rapidu pro rok 2009. Do turnaje se zapojilo celkem devatenáct mládežnických šachistů. Pořadatelé odměnili nejlepšího šachistu do čtrnácti let, domácího Ondřeje Karlíka, a nejlepšího šachistu do dvanácti let, Matyáše Kovaříka (ŠKZ Vsetín).

Sokol Hošťálková si skvělou organizací, bohatým pohoštěním šachistů i lákavými cenami pro nejlepší hráče nastavila vysokou laťku do budoucna, což po skončení turnaje potvrzovala spousta účastníků.

Josef Kovařík

5.4.2009  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: TurnajeArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky