Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

19.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo – oprava)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (úvodní zpráva – oprava)
18.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (1. kolo – oprava)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Staré Město vítězí v KP mladších žáků

V turnaji se prezentovalo celkem 15 družstev. Ne všechny byly kompletní. Favoritem bylo domácí áčko vedené Martinkou Fuskovou. O druhé postupové místo už se předpokládal větší souboj.

Staré Město většinu zápasů nenechávalo nikoho na pochybách, kdo získá titul. Ale rozhodující zápas se Sokolem Postoupky A byl velmi napínavý a vyrovnaný. Postoupky se v celém turnaji spoléhaly na spolehlivě hrající zadní šachovnice a tak za stavu 2,5:2,5 rozhodoval o výsledku souboj na první šachovnici. Tam Martina Fusková přehrála Jana Netušila a s časem 0:17 na hodinách dávala mat a stanovila výsledek na 3,5:2,5.

Bez ztráty bodu se tak krajským přeborníkem stalo družstvo Starého Města A ve složení Martina Fusková (7/7), František Mrkus (6,5), Richard Štefaník (7), Ondřej Stuchlý (5), Pavel Němec (6,5) a Tomáš Otradovec (5). Druhé místo pak obsadil tým Sokola Postoupky A ve složení Jan Netušil (3), Milan Ladický (6), Michal Scheichenost (4), David Opluštil (7), Julie Šimčáková (5,5) a Miroslav Rakušan (6,5). Třetí místo obsadila rezerva domácího celku ve složení Michal Skalka (5), David Kolačný (4), Petr Ondruch (4), Klára Ševčíková (4,5), Tomáš Křivák (5) a Jan Nekarda (5).

Nejlepší na šachovnicích jsou Martina Fusková, František Mrkus, Richard Štefaník, David Opluštil, Pavel Němec a Miroslav Rakušan. Martina, Ríša a David navíc s plným počtem bodů.

Výsledky jsou v příloze nebo na chess-results.

Soubor ke stažení (XLS)

29.3.2009  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky