Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.10.2021Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (2. kolo)
Soutěže družstev: Zlínský krajský přebor (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Vsetín (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (úvodní zpráva – oprava)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (2. kolo)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Dorostenecké soutěže

V extralize dorostu, kde má náš kraj dvojí zastoupení jsme se hlavně jak si povedou Boršice ve dvou zápasech o postup do Finále A. Bohužel oba zápasy jak s Bedřichovem (2.5:3.5), tak i Havlíčkovým Brodem (1.5:4.5) prohrály, a po dvou účastech ve Finále A si letos zahrají o udržení v extralize. Tam bude hrát i Zlín, který již před začátkem soutěže tušil, že po odchodu Cyrila Ponížila a Jakuba Roubalíka je čeká místo soubojů o medaile, boje o záchranu. To se též potvrdilo, a Zlín po sobotních prohrách s Orlovou 1,5:4.5 a 1:5 s Havířovem (když navíc hrál pouze v pěti) skončil bez bodu na posledním místě.

Obě dvě družstva tak budou hrát o udržení. Boršice začínají se třemi body, Zlín pak bez bodu. Závěrečné soustředění všech extraligových družstev se koná koncem dubna v Mostě. Konečné pořadí a další informace o extralize jsou na svazové databázi.


V 1.lize hrají čtyři oddíly z našeho kraje. Nejvíc se zatím daří Starému Městu A. Loni ještě extraligový tým zatím ještě neprohrál a s jedinou remízou se dělí s Třincem o první místo. V sobotu vyhrálo SM A 4.5:1.5 ve Veselí nad Moravou. Na třetím průběžném místě je pak trochu překvapivě Staré Město B. Vzájemný zápas s Boršicemi B byl hrán již v prosinci, když skončil remízou 3:3. Sokol Postoupky vyhrál v sobotním zápase 6:0 s nejslabším týmem soutěže VOKD Poruba 6:0 a je na 6.místě. Boršice jsou se sedmi body na 8.místě.

V 1.lize se o všem rozhodne na závěrečném soustředění ve Vyškově. Vše o první lize je na svazové databázi.

Deset družstev hrajících KP starších žáků se sjelo do Kroměříže, kde Sokol Postoupky pořádal druhý sraz. Domácímu béčku se daří, a i v sobotu všechny své zápasy bez problémů vyhráli. Stejně tak i druhý Vlčnov bez problémů vyhrál všechny své tři zápasy a je tři body za prvními Postoupkami. Vzájemný zápas je teprve čeká, ale Vlčnov jistě mrzí prohra hned v prvním kole s Kunovicemi, které jsou zatím na třetím místě. Nejvíce problémů se záchranou budou mít pravděpodobně družstva Starého Města D, obě družstva Zlína (u těchto třech týmů bude dost záležet v jakých přijedou sestavách, jelikož někteří hráči na předních místech jistě budou pomáhat v ligových a extraligových zápasech) a Zborovic.

Vše o soutěži je jednak na krajských stránkách nebo na svazové databázi. Několik fotek z Kroměříže je k prohlédnutí zde. Poslední trojkolo se bude hrát v Hošťálkové.

26.1.2009  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky