Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

19.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo – oprava)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (úvodní zpráva – oprava)
18.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (1. kolo – oprava)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Krajské kolo Přeboru škol

V každé ze tří kategorií se bojovalo o dvě postupová místa na republiková kola.

V nejmladší kategorii 1.-5.tříd byl průběh velmi podobný jako loni. Hrálo sedm družstev a již několik kol před koncem bylo jasné, že postoupí ZŠ Unesco Uh.Hradiště a ZŠ Mařatice, když většina jejich zápasů končila 4:0. Vzájemný zápas skončil výhrou 3.5:0.5 pro ZŠ Unesco, které tak zvítězilo se ztrátou pouhého půlbodu z maxima možného. Jejich sestava byla Martina Fusková 5.5/6, Ondřej Stuchlý, Adam Skrášek a Antonín Krmíček (všichni 6/6). Druhé místo obsadila ZŠ Mařatice a třetí pak ZŠ Slovan Kroměříž.

Prostřední kategorie pak měla tři adepty na postup. Už v prvním kole se střetla ZŠ Unesco Uherské Hradiště s Gymnáziem Kroměříž A. Výsledek byl překvapivě jednoznačný 3.5:0.5 pro školu z Uherského Hradiště. Jenže Gymnázium Kroměříž B hned vzápětí uhrálo s Unescem remízu 2:2 a souboj o druhé postupové místo (když o první místě ZŠ Boršic pochyboval jen málokdo) byl opět napínavý. Vysoká výhra ze vzájemného zápasu ale přece jen rozhodla o postupu Unesca. Vítězem se stala s náskokem dvou bodů ZŠ Boršice v sestavě Adam Gabriel 6/7, Luděk Volčík 6.5/7, Erik Pfeffer 7/7 a Dominik Pfeffer 5.5/7. Druhá byla ZŠ Unesco a třetí Gymnázium Kroměříž A.

Sedmička středních škol měla též dva tradiční favority. Gymnázium Uherské Hradiště a Gymnázium Lesní čtvrť Zlín. Vzájemný zápas sice těsně 2.5:1.5 vyhrál Zlín, ale jelikož Přebory škol se hrají na olympijské hodnocení, tak ztráty Zlína v ostatních zápasech na třetí a čtvrté šachovnici rozhodly o třetím zlatu pro školu z okresu Uherské Hradiště. Gympl UH tak vyhrál s náskokem půlbodu . Sestava byla Jan Horsák 4/6, Petr Novotný 4/6, František Králík 6/6 a Jakub Náplava 5.5/6. Druhý byl Gympl Zlína i přesto že Jakub Roubalík a Martin Šenkýř na prvních dvou šachovnicích uhráli plný počet bodů. Třetí skončilo Gymnázium Kroměříž.

Kompletní výsledky jsou jednak v příloze a též nahrány na chess-results. Několik fotek je zde .

Soubor ke stažení (XLS)

21.1.2009  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky