Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.1.2022Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (4. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (3. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (2. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (1. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (úvodní zpráva)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

GP žáků v rapidu začal ve Starém Městě

Poprvé se turnaje budou hrát jako otevřené i pro ostatní kraje. Tuhle nabídku využila trojice Jan a Michal Skalkovi z Veselí nad Moravou a Marek Jagoš z Kyjova. Celkem pak přijelo 87 dětí ze 17 oddílů.

Narozdíl od všech loňských turnajů, kdy byla kategorie do 10 let vždy suverénně nejobsazenější, tak ve Starém Městě byla naopak tou nejméně obsazenou. Přijelo 25 dětí z toho dvě děvčata. První nasazený Matyáš Kovařík odehrál celý turnaj na prvním stole a bez porážky zvítězil s plným počtem sedmi bodů. O další místa již byl tuhý boj. Druhé místo si vybojoval Filip Paul ze Zlína s pěti a půl body. Třetí byl nejlepší z pětibodových David Opluštil před Miroslavem Rakušanem (oba Postoupky) a Lukášem Oplatkem z Kunovic. Nejlepší dívkou byla Erika Náplavová před Leonou Černochovou (obě Osvětimany).

Největší účast byla v prostřední kategorii do 12 let. Zde byli dva jasní favorité v Pavlovi Tománkovi z Boršic a domácím Ríšovi Štefaníkovi. Vzájemný souboj skončil remízou. Ale Ríša přidal v průběhu turnaje ještě jednu a tak vyhrál Pavel Tománek z 6,5 body. Richard Štefaník pak se šesti body skončil druhý. 4tveřice s pěti body se seřadila v pořadí 3.Jaroslav Lukaštík (Sokol Ústí), 4.Michal Skalka (Veselí nad Moravou), 5.Julie Gottwaldová (Osvětimany) a 6.Ondřej Stoklásek (Staré Město). Druhou dívkou za vítěznou Julií Gottwaldovou je Julie Šimčáková z Postoupek, třetí pak domácí Klára Ševčíková.

Jelikož nepřijel Ondra Karlík, tak nejstarší kategorie neměla jasného favorita. Tuhle kategorii si zahrála i trojice domácích přímo postupujících na MČR Ondřej Stuchlý, František Mrkus (H10) a Martina Fusková (D12). Všichni tři skončili v první desítce. Vítězem turnaje se stal Jan Palášek z Postoupek před Ondřejem Podškubkou z Vlčnova (oba 5,5). Třetí skončil Dominik Pfeffer z Boršic, 4. František Mrkus, 5.Petr Janska z Boršic (všichni 5 bodů). Nejlepší dívkou byla Martina Fusková před Lenkou Blechovou z Osvětiman a Lenkou Slabou z Boršic.

Výsledky jsou v příloze nebo na chess-results. Několik fotek je k vidění např. zde.

Soubor ke stažení (XLS)

10.12.2008  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky