Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.1.2022Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (4. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (3. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (2. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (1. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (úvodní zpráva)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Školení v Bystřičce

První ze školení rozhodčích proběhlo tuto sobotu v Bystřičce. Domácí oddíl v čele s panem Hurtou zajistil školící místnost v sále místní restaurace a potřebné vybavení výpočetní technikou i přes komplikace, které jim způsobili místní "politici", kteří jim na poslední chvíli odebrali původně plánovanou školící místnost.

Školitelé Petr Votava a Rostislav Svoboda připravili poměrně náročný program. Šachová pravidla do svých posluchačů "hustili" od devíti ráno až do půl šesté večer. Teprve poté přišel na řadu test. Některým účastníkům školení se v restauračním zařízení tak líbilo, že kdyby to bylo možné, hledali by snad správné otázky ještě dnes. Nakonec jsme se kolem půl sedmé rozešli.

A jak to dopadlo? Účastníci měli z některých otázek hodně zamotanou hlavu a následně já z jejich některých odpovědí. Ale pánové, ruku na srdce, dokud figurku držím v ruce, ještě jsem tah nedokončil a žádný mat se nekoná.

Výsledky si přečtete v souboru, který je uložen mezi dokumenty komise rozhodčích. Hodnocení je následující. Všichni z Vás, kteří jste získali 36 a více bodů, jste získali s platností čtyři roky rozhodcovské II. třídy Ti z Vás, kteří napsali test na 32 až 35 bodů se stávají držiteli rozhodcovské III. třídy. Všichni, kteří se účastnili semináře a spnili test si obnovili třídu s novou dobou platnosti 4 roky.

Všichni, kteří test nesplnili, mohou psát opravnou zkoušku, která bude ve Zlíně v budově Centroprojektu 11. října během druhého školení. Začátek opravné zkoušky v 17,00 hod. Pokud vám tento termín nevyhovuje, domluvte si se mnou náhradní. Další opravná zkouška (pro zlínský kurz) bude pravděpodobně 17. října v 17,00 hod. v herně Šachového klubu Zlín na Kotěrově ulici.

Pokud by si neúspěšní účastníci chtěli zopakovat školení při druhém běhu 11. října ve Zlíně, je to možné. Opravné zkoušky i celý opakovaný kurz je už zdarma.

R.Svoboda

9.10.2008  |  přidal: R. Svoboda   |   kategorie: různéArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky