Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.10.2021Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (2. kolo)
Soutěže družstev: Zlínský krajský přebor (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Vsetín (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (úvodní zpráva – oprava)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (2. kolo)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

S velmistry na pirátském letním dobrodružství

Ve spolupráci CTM ŠSZK a AŠOKA (sdružení přátel her) se ve dnech 26. 7. až 3. 8. 2008 uskutečnil první krajský šachový tábor pro naši talentovanou mládež. V krásné přírodě Dálovského údolí (nedaleko Šternberka) a za naprosto úžasného počasí se na devět dní rozhořel nelítostný pirátský souboj 30-ti mladých šachistů. O jejich spokojenost se staralo 7 vedoucích, 3 praktikanti, 4 vzácní hosté a 3 báječné kuchařky.

Celý harmonogram se skládal z dopoledních šachových přednášek (min. 4 hodiny každý den) ve třech skupinách rozdělených dle výkonnosti a odpoledního pirátského zápolení čtyř družstev. Žraloci, Vikingové, Až dopijem pudem, Mořští vlci. O úspěchu pirátů samozřejmě vypovídá nahromaděné zlato, které jasně určuje, kdo je největší hrozbou karibských vod. Zlaťáky bylo možné získat na šachovém tréninku, při táborových hrách i za úklid chatky. Každý pirát měl možnost hodnostně růst. Od nejnižších hodností: plavčík, tesař a zbrojař, přes kuchaře, loďmistra a zbrojmistra, až k ranhojiči, případně dokonce na 1. důstojníka, zástupce kapitána či kapitána.

Nemohly chybět noční hry, táborák, výlet na hrad Šternberk (a do města Šternberk) a vzácní hosté, kteří přijali naše pozvání. Úřadující přeborník naší země velmistr Vlastimil Babula a slovenská dvojka velmistr Jano Markoš vedli své přednášky pro nejlepší skupinu A. Sehráli s TOP 5 hráči - Ponížil, Rubal, Šenkýř, Krčál a Roubalík - zápas s běžným časovým tempem. Vlastimil Babula zvítězil 3,5:1,5 a Jano Markoš 4,5:0,5; v obou případech bez porážky. Pro celý tábor byla uspořádána mega simultánka, kdy se velmistři střídali, a tak každý měl možnost v jedné partii čelit hned dvěma špičkovým hráčům. Nekompromisní simultánku bez remis výborně zvládl Luděk Volčík a Lukáš Fusek, kteří jako jediní přinutili soupeře kapitulovat. Na kratičký čas zavítal mezi nás i mezinárodní mistr David Kaňovský, vedoucí Krajského šachového centra talentované mládeže Vysočina. Článek o našem táboru si můžete přečíst na Novoborském webu. Posledním hostem byl mistr Petr Bažant st., s přednáškou o dvojpěšcích. Za renomované trenéry: dva velmistři, jeden mezinárodní mistr a čtyři trenéři druhé třídy by se nemuselo stydět ani reprezentační soustředění! :)

Naplánovat a zrealizovat takovou akci si žádá skvěle šlapající tým, který umí své volno a radost odevzdat ve prospěch našich svěřenců. Děkuji kuchařkám: Marii Štefaníkové, Marii Kupcové a Boženě Máchalíkové za naplnění bříšek. Děkuji všem vedoucím: Vladimíru Fišerovi, Mirku Kašném, Marťovi Tesařovi, Jarce Plucisové, Standovi Volčíkovi ml., Rosťovi Svobodovi, Marťovi Šenkýřovi, Míšovi Krčálovi, Adamu Rubalovi. Děkuji všem vzácným hostům: velmistrům Vlastimilu Babulovi a Jano Markošovi, mezinárodnímu mistru Davidu Kaňovskému a mistru Petru Bažantovi st. Zvláštní poděkování patří všem, kteří tento projekt podporovali.

Hlavní vedoucí tábora Petr Bažant, vedoucí CTM ŠSZK

18.8.2008  |  přidal: Petr Bažant   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky