Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.1.2022Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (4. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (3. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (2. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (1. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (úvodní zpráva)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Mezinárodní šachy ve Starém Městě již pošesté

Ani v tomto roce nebudou příznivci královské hry na Slovácku ochuzeni o tradiční turnaj, který pro ně připravil staroměstský šachový oddíl. Od 8.-16.srpna se do Starého Města sjede dvoustovka šachistů z celé Evropy, kteří změří síly v VI. ročníku mezinárodního šachového turnaje FIDE OPEN Staré Město 2008.

Pořadatelům se již od prvního ročníku povedlo navázat na tradiční memoriál Vavřiníka a během let zároveň turnaj modernizovat tak, aby splňoval parametry současných šachových festivalů. O tom, že FIDE OPEN Staré Město má již pevné místo v diářích šachistů svědčí letošní startovní pole, které čítá na dvě stovky přihlášených hráčů všech výkonností. Většina hráčů se rekrutuje z České republiky, nechybí ani mezinárodní zastoupení šachistů například ze Slovenska, Ruska, Indie, Polska a mnoha dalších zemí.
Na vítěze turnaje čeká finanční cena 10000 Kč. Celkem si ocenění hráči rozdělí cenový fond ve výši téměř 50000 Kč.

Seznam přihlášených zaujme nejen kvantitou, ale také kvalitou. První dvacítka hráčů má minimální rating přes 2300 ELO bodů. Startovnímu poli vévodí trojice mezinárodních velmistrů v čele s Michailem Ivanovem z Ruska. Příznivcům šachu jsou určitě známa jména českých velmistrů Vokáče a Lechtýnského a nechybí ani
loňský vítěz, mezinárodní mistr Lukáš Klíma.

Společenský a sportovní význam letošního ročníku podtrhuje skutečnost, že se poprvé koná pod záštitou statutárního náměstka hejtmana Zlínského kraje Vojtěcha Jurčíka a také starosty města Staré Město Josefa Bazaly.

Kvalitní servis a zázemí poskytne hráčům Společensko-kulturní centrum ve Starém Městě (bývalá sokolovna), do kterého se již loni turnaj přesunul ze sportovní haly na Širůchu.

Turnaj se zároveň hraje jako Krajský přebor jednotlivců v praktickém šachu pro rok 2008 v kategorii mužů, žen, juniorů M20 a dorostenců M18.

Na novinky jsme se zeptali ředitele turnaje Milana Rachůnka, který je zároveň předsedou staroměstského šachového klubu.
"Největší změnou je letos přesun hlavní doprovodné akce turnaje - simultánní šachové partie", říká Rachůnek. "Usoudili jsme, že simultánce s aktuálně třetím hráčem českého žebříčku, mezinárodním velmistrem Vlastimilem Babulou, bude více slušet prestižnější čas a místo. Proto jsme ji přesunuli do druhého hracího dne a o pár kilometrů dále. V rámci propagace turnaje a šachu se uskuteční v sobotu 9.8. od 10:00 na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti. Kromě simultánky budou k dispozici zahradní šachy a členové klubu k volným partiím."

Pro hráče a diváky, kteří se do Starého Města nedostanou je samozřejmostí internetový servis včetně online přenosu prvních deseti šachovnic a denně aktualizované zpravodajství. Vše na turnajových stránkách www.fera.hitech.cz nebo stránkách oddílu ŠK Staré Město www.sachysm.cz.

22.7.2008  |  přidal: Igor Štefanko   |   kategorie: TurnajeArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky