Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

18.1.2022Kalendář akcí - Přidána akce KP mládeže - 1.-4.kolo
16.1.2022Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Kroměříž (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (6. kolo)

MČR družstev mladších žáků v Kyjově

Tradičně posledním mistrovstvím ČR v mládežnických kategoriích je MČR družstev mladších žáků. Letos se hrálo v blízkém Kyjově.

Náš kraj reprezentovala tři družstva. Z největšími ambicemi odjíždělo družstvo Starého Města, které jistě chtělo hrát o medaile. Ostatní dvě družstva Boršic a Postoupek pak chtěla hrát o místo v první třináctce, které zaručuje pro kraj další místo pro příští rok.

Staré Město od začátku hrálo na předních stolech. Skvěle hrálo hlavně kvarteto na 3.-6.desce. Škoda dvou zbytečných remíz s Bohemians Praha a Třincem. Po prohře s Rychnovem nad Kněžnou v předposledním kole bylo jasné, že medaile nebude, ale výhra v posledním kole zajistila pro Staré Město výborné 4.místo. Sestava družstva byla Vojta Dobeš (3b.), Tomáš Lessy (1,5b), František Mrkus (6,5b.), Martina Fusková (6,5), Richard Štefaník (8,5b.) a Ondřej Stuchlý (8b.). Jelikož Martinka a Ríša jsou ročník 1998, Ondra 1999 a František dokonce 2000, tak družstvo má do dalších let velkou perspektivu.

Boršicím z loňské sestavy věkově „odrostli“ Luděk Volčík a Dominik Pfeffer a tak o boj o medaile se nedalo pomýšlet. Celkové 15.místo, těsně za vysněnou první třináctkou thruba odpovídá reálným možnostem. Sestava Boršic byla Petr Janska (6,5b.), Jakub Zatloukal-host z Napajedel (5b.), Pavel Tománek (7b.), Lenka Slabá (3,5b.), Daniel Jelínek (5b.) a Zdeněk Otruba (3b.).

Sokol Postoupky využil blízkosti Kyjova a využil i náhradníky. Celkem měl na soupisce deset dětí, ale do hry zasáhla sedmička dětí. Jejich výsledky byly povětšinou velmi vyrovnané, o čemž svědčí jednak tři remízy (zajímavé ale je, že ani jedna partie z třiceti šesti odehraných neskončila remízou) a pět výsledků 4:2. V tříbodovém hodnocení je tolik remíz velká bodová ztráta a tak i zásluhou remízy v posledním kole z toho bylo 18.místo. Do boje zasáhla tato sedmička: Jan Palášek (6/9), Jan Netušil (3/9), Pavel Večeřa (2/5), Josef Indra (4/9), David Opluštil (3/9), Julie Šimčáková (5/9) a Milan Ladický (3/4).

V příštím roce se tak bude při krajském přeboru hrát pouze o dvě postupová místa.

Výsledky jsou tradičně na chess-results.

Hodnocení turnaje z pohledu účastníků si lze (nebo bude v blízké době možno) přečíst na oddílových stránkách ŠK Staré Město, SK Boršice a Sokola Postoupky.

17.6.2008  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky