Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.10.2021Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (2. kolo)
Soutěže družstev: Zlínský krajský přebor (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Vsetín (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (úvodní zpráva – oprava)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (2. kolo)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

GP Morkovice

Do pěkně opravené místní sokolovny se sjelo celkem 80 hráčů a hráček. Před zahájením všichni přítomní minutou ticha uctili ing. Vratislava Horu.

Jako obvykle nejvíce účastníků bylo v nejmladší kategorii do 10 let, kde hrálo 40 dětí. Hlavní pozornost se soustředila na trio ze Starého Města František Mrkus, Ondřej Stuchlý a Richard Štefaník. Mezi těmito se rozhodovalo o dvou postupových místech na MČR. František oba své konkurenty porazil a bez ztráty bodu zvítězil v turnaji i v celkovém pořadí. Na přímý souboj o druhé postupové místo nepřišlo, když Ondra prohrál v pátém kole s Mašíčkem z Kunovic. Druhé místo v turnaji tak Ríšovi zajistilo i druhé místo celkově a postup na MČR. Třetí v Morkovicích byl Tomáš Otradovec též ze Starého Města, čtvrtý pak Ondřej Stuchlý, který byl třetí v celkovém hodnocení a pátý David Opluštil ze Sokola Postoupky.

Mezi dívkami byla nejlepší Veronika Pleváková ze Starého Města před Julií Šimčákovou z Postoupek a Erikou Náplavovou z Osvětiman. Stejné pořadí bylo i celkově. Na MČR postupuje jen vítězka.

Třicet hráčů a hráček si přijelo zahrát v kategorii do 12 let. Vítězové předcházejících turnajů Vojta Dobeš a Tomáš Lessy (oba Staré Město) jeden turnaj vynechali, a tak i když figurovali zatím na 4. a 6. místě tak oba mohli pomýšlet jak na medailové pozice tak na postupová místa. V turnaji i přes prohru s Petrem Janskou z Boršic vyhrál Vojta Dobeš. Druhý pak byl právě Petr Janska a na třetí místo se výhrou v posledním kole nad Petrem Janskou dostal Tomáš Lessy. Čtvrtý pak byl Pavel Tománek z Boršic a pátý Jakub Zatloukal z Napajedel. Celkově vyhrál Vojta Dobeš před Petrem Janskou (oba postupují na MČR) a Pavlem Tománkem.

Mezi dívkami bylo pořadí Lenka Blechová (Osvětimany), Lenka Slabá (Boršice) a Andrea Vavrušová (Osvětimany). Stejné je i celkové pořadí. Postup na MČR si zajistily první dvě.

Nejméně účastníků bylo v nejstarší kategorii do 14 let. Osm kluků a dvě dívky dalo dohromady jen desítku účastníků. Vyhrál Pavel Náplava před Luďkem Volčíkem (oba Boršice), třetí byl Ondřej Karlík ze Vsetína, čtvrtý Jan Ryšavý (Postoupky) a pátý Dominik Pfeffer z Boršic. V celkovém pořadí pak vyhrál Pavel Náplava před Janem Ryšavým a Luďkem Volčíkem. Všichni tři postupují na MČR.

Lepší z dívek byla Majka Phamová ze Zlína před druhou Martinou Kuciánovou ze Zborovic. Obě si i zajistily postup na MČR.

Výsledky turnaje i celkové pořadí je v zazipovaném souboru v příloze.

Soubor ke stažení (zip)

21.5.2008  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky