Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

19.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo – oprava)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (úvodní zpráva – oprava)
18.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (1. kolo – oprava)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Závěr extraligy a 1.ligy dorostu

V extralize letos hrála tři družstva z našeho kraje. Dvě z nich, ŠK Zlín a SK Boršice, si vybojovala právo hrát finále A. Lépe si vedl tým Zlína, který až do posledního kola bojoval o bronzovou medaili. Nakonec po remíze 3:3 s Oázou Praha Zlín skončil na 4.místě. Více o zápasech Zlína se dočtete v příloze od Cyrila Ponížila. Boršice i svou druhou účast v extralize proměnily v postup do finále A, kde odpadají sestupové starosti. Tři prohry a jedna výhra znamená celkové sedmé místo. Více o zápasech Boršic si lze přečíst od Stanislava Volčíka ml. zde.

Po odchodu téměř celé základní sestavy si dlouholetý účastník a několikanásobný medailista extraligy ŠK Staré Město kladl za cíl udržet soutěž i do další sezóny. Staré Město v základní části porazilo béčko Frýdku-Místku. V zápasech s družstvy se skupiny západ pak již ale nezískalo ani bod a skončilo na poslední 16.místě znamenajícím sestup do 1.ligy.

V 1.lize měl náš kraj čtyři zástupce. Kromě záloh Boršic a Starého Města ještě dvě družstva Sokola Postoupky. Nejlépe skončilo „A“ družstvo Postoupek na 4.místě. V první polovině, na 6.místě pak skončila i záloha Boršic. Další dvě družstva pak již měla sestupové starosti. Staré Město B nakonec celkovým devátým místem zachránilo 1.ligu i pro příští rok. Budou zde mít tak dvě družstva. Naopak Sokol Postoupky B nevyhrál ani jeden zápas a skončil poslední. Vymění si tak po roce místo se Slavií Kroměříž, která se po roce vrací do 1.ligy.

Soubor ke stažení (doc)

21.5.2008  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky