Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

19.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo – oprava)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (úvodní zpráva – oprava)
18.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (1. kolo – oprava)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

ZŠ Boršice obhájila stříbro z Přeboru škol

V Olomouci se 9.-10.4.2008 uskutečnilo Republikové kolo Přeboru škol v kategorii 6.-9.tříd. Náš kraj byl zastoupen ZŠ Boršice a Gymnáziem Kroměříž.

ZŠ Boršice, která obhajovala loňské stříbro byla nasazena jako č.2, Gymnázium Kroměříž pak jako číslo sedm. Suverénem Přeboru byli žáci Čtyřletého a Osmiletého Gymnázia Frýdek-Místek. Za nimi už se ale sváděli velmi vyrovnané boje. Boršice v úvodním kole jen remizovaly, v dalších dvou však vysoko zvítězily. Ve čtvrtém kole hrály s pozdějšími vítězi a prohrály 1.5:2.5 a v posledním středečním kole pak ještě nestačily na Jihlavu (1:3). Další dvě vysoká vítězství je pak vrátila do bojů o medaile. Přestože Boršice poslední dvě kola shodně prohrály 1.5:2.5 skončily na druhém místě. Přebor škol se hodnotí olympijským systémem a i přes jednu remízu a čtyři prohry 22 bodů stačilo na obhajobu loňského stříbra.
ZŠ Boršice hrála v sestavě Luděk Volčík 3.5b., Adam Gabriel 5b., Erik Pfeffer 6b. a Dominik Pfeffer 7.5b.

Gymnázium Kroměříž hrálo většinou velmi vyrovnané zápasy. Šest jejich utkání skončilo poměrem 2.5:1.5 nebo 1.5:2.5. V posledním kole jim los přidělil vítěze se kterými prohrály 1:3. Gymnázium Kroměříž nakonec mělo 18.5 bodu což jim stačilo na 11.místo. Jejich sestava byla Jan Ryšavý 2.5b., Jan Palášek 1.5b, Martin Stachoň 6.5b. a Jindřich Ryšavý 8b. . Martin Stachoň je členem Slavie Kroměříž, zbylá trojice je ze Sokola Postoupky.

Výsledky jsou nahrány na chess-results.

11.4.2008  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky