Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

19.6.2021Komise mládeže - Přidán dokument (grant na podporu účasti hráčů z LT na letních turnajích)
Nový článek: Rozpis soutěží ŠSZK pro sezónu 2021/2022
Nový článek: Konkurzy na KP v rapidu a blesku
Nový článek: Staré Město mistrem ČR

František Mrkus má bronz z MČR do 8 let

Do vzdáleného Mostu z našeho kraje odjelo bojovat trio hráčů. Ze Starého Města se kromě účastníka MČR do 10 let Františka Mrkuse turnaje zúčastnil ještě Jan Nekarda. Ze Sokola Postoupky pak David Opluštil.

Od Františka se čekalo, že bude bojovat o nejvyšší posty, což též potvrzoval. Po pěti kolech měl plný počet bodů. V posledním sobotním kole pak prohrál s Kacperem Grelou s Polska, který se nakonec stal vítězem turnaje. V prvním nedělním kole pak prohrál s domácím Danielem Kadlecem. Poslední dvě kola však již nezaváhal a vybojoval celkově čtvrté místo, které ale ziskem 7 bodů znamenalo bronz v hodnocení MČR.

Velmi dobře si vedl i nejmladší z trojice hráčů našeho regionu David Opluštil. Naplno bodoval v nedělních třech kolech a obsadil celkově 16.místo za 6 bodů, které v pořadí MČR znamenalo 14.místo. Jelikož David je ročník 2001 (z dětí ročníku 2001 a mladších byl čtvrtý nejlepší, pokud počítáme jen děti z ČR), může MCŘ do 8 let hrát i v příštím roce.

Jan Nekarda byl na podobné akci poprvé. Získal 4 body a obsadil celkově 49.místo z celkového počtu 71 dětí z České republiky, Polska a Německa.

Mistrem ČR se stal Daniel Kadlec z Mostu, před Matějem Půlpánem z Chrudimi. Nejlepší dívkou pak byla v rámci hodnocení MČR byla Blanka Brunová z Plané.

Podrobné výsledky si lze prohlédnout na chess-results .

6.4.2008  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky