Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.10.2021Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (2. kolo)
Soutěže družstev: Zlínský krajský přebor (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Vsetín (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (úvodní zpráva – oprava)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (2. kolo)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

KP družstev mladších žáků 2008

Prezentovalo se celkem 16 družstev z devíti oddílů našeho kraje. Staré Město postavilo pět družstev, Zlín, Postoupky a Kunovice po dvou.

Hrálo se ve dvou sálech místního společensko-kulturního centra. Pořadatelé připravili bohaté dárkové koše pro nejlepší družstva, a množství dalších hodnotných cen. Dostalo se na každého.

Favoritem bylo domácí A-družstvo. Posíleno o Jiřího Navrátila z Grygova neprohrálo ani zápas a po zásluze s plným počtem 21 bodů vyhrálo. Sestava vítězů byla Vojtěch Dobeš (7/7), Jiří Navrátil (5b.), Martina Fusková (5b.), Richard Štefaník (6b.), Matěj Hrabal (6b.) a Pavel Plevák (4b.). Druhé místo pak vybojovalo družstvo Boršic, které mělo 16 bodů (Petr Janska 5,5b., Jakub Zatloukal 4,5b., Pavel Tománek 6,5b., Lenka Slabá 5,5b., Daniel Jelínek 4b. a Zdeněk Otruby 1,5b. . Třetí místo obsadilo „A“ družstvo Postoupek., které mělo 15 bodů, když prohrálo je se Starým Městem A a Boršicemi. Sestava týmu byla Jan Palášek (5,5), Jan Netušil (3), Pavel Večeřa (3), Josef Indra (5), David Opluštil (4) a Julie Šimčáková (5).

Na čtvrtém místě skončilo B-družstvo Starého Města ziskem 13 bodů. Týmy na pátém a devátém místě měli shodně 10 bodů. Pořadí pak určilo pomocné hodnocení. Na pátém místě tak skončilo áčko Kunovic, 6. Postoupky B, 7.Zlín A, 8. Bojkovice a 9.Kunovice B.

Vítězi šachovnic se stali Vojta Dobeš (Staré Město A), Tomáš Lessy (Staré Město B), Pavel Tománek (Boršice), Richard Štefaník, Matěj Hrabal (oba Staré Město A) a Vi Phamová ze Zlína A.


První tři týmy budou náš kraj reprezentovat na MČR, které se bude hrát v blízkém Kyjově.

Výsledky jsou v příloze nebo na chess-results.

Soubor ke stažení (xls)

30.3.2008  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky