Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

19.6.2021Komise mládeže - Přidán dokument (grant na podporu účasti hráčů z LT na letních turnajích)
Nový článek: Rozpis soutěží ŠSZK pro sezónu 2021/2022
Nový článek: Konkurzy na KP v rapidu a blesku
Nový článek: Staré Město mistrem ČR

GP žáků pokračovalo ve Zlíně

Jako vždy nejvíce dětí hrálo v nejmladší kategorii do 10 let (98 a mladší). Celkem se prezentovalo 56 dětí, z toho 49 kluků a 7 dívek. Suverénně si počínal v poslední době skvěle hrající Ondřej Stuchlý ze Starého Města, který remizoval pouze s druhým Ríšou Štefaníkem též ze Starého Města. Třetí místo obsadil Václav Kovařík ze Zlína. Za pozornost jistě stojí sedm dětí ze Starého Města v první desítce. Nejlepší dívkou byla Veronika Pleváková ze Starého Města před Erikou Náplavovou z Osvětiman a Klárou Ševčíkovou ze Starého Města.

V kategorii do 12 let hrálo celkem 33 dětí. V turnaji chyběl vítěz z Osvětiman Vojta Dobeš, a tak souboj o prvenství byl velmi vyrovnaný. Bod za dvě remízy ztratil Tomáš Lessy ze Starého Města a zaslouženě slavil své premiérové turnajové vítězství. Druhý pak byl Pavel Tománek, který též neprohrál, ale remizoval třikrát, třetí byl Petr Janska (oba Boršice). V první desítce celkového pořadí byly i nejlepší dívky, Lenka Blechová (Osvětimany) a Lenka Slabá (Boršice). Třetí z dívek pak byla Andrea Vavrušová z Osvětiman.

Kategorie do 14 let, kde se sešlo 15 chlapců a 4 dívky, byl nadmíru vyrovnaný. První tři hráči měli stejný počet 5,5bodu. Nejlepší pomocné hodnocení nakonec prvenství přisoudilo Luďkovi Volčíkovi z Boršic, před oddílovým kolegou Pavlem Náplavou. Třetí byl Jan Ryšavý z Postoupek. Mezi dívkama vyhrála Majka Phamová (celkově na čtvrtém místě) ze Zlína před Martinou Kuciánovou ze Zborovic a Barborou Adamcovou ze Zlína.

Výsledky turnaje i pořadí po dvou turnajích si je možné stáhnout v příloze.

Soubor ke stažení (zip)

20.2.2008  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky