Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

18.1.2022Kalendář akcí - Přidána akce KP mládeže - 1.-4.kolo
16.1.2022Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Kroměříž (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (6. kolo)

GP žáků v Osvětimanech

Celkem se do Osvětiman sjelo 93 hráčů a hráček. Hrálo se ve třech kategoriích.

Nejvíce byla zastoupena kategorie do 10 let, kde hrálo 43 dětí. Bez porážky turnajem prošel František Mrkus ze Starého Města. Druhé místo v celkovém pořadí, a samozřejmě první mezi dívkami, obsadila Julie Šimčáková ze Sokola Postoupky ziskem 6b. Třetí celkem a druhý mezi chlapci byl Milan Ladický ze Sokola Postoupky (5,5b.), za ním pak skončil Ondřej Stuchlý ze Starého Města s pěti body. Druhá mezi dívkami byla Magdaléna Hustáková z DDM Bojkovice, třetí pak Erika Náplavová z KK-ŠK Osvětimany.

V kategorii do 12 let hrálo celkem 31 hráčů a hráček. I zde měl vítěz plný počet bodů. Vítězem byl Vojtěch Dobeš z Starého Města. Za ním pak skončil Petr Janska z Boršic (5,5b.). Třetím chlapcem byl Matyáš Juřena (5b.) ze Zlína, který byl ale celkově čtvrtý. Před něj se vklínila Lenka Blechová z Osvětiman, která jako celkově třetí s pěti body vyhrála dívčí kategorii. Druhou dívkou pak byla Martina Fusková ze Starého Města, která jako přímo postupující v kategorii D10 hrála o kategorii výše. Bronz brala Lenka Slabá z Boršic.

Nejméně byla zastoupena kategorie do 14 let. 18 chlapců doplnila jediná dívka. Majka Phamová skončila na čtvrtém místě. Turnaj byl velmi vyrovnaný, když všichni medailisté měli 5,5 bodu a o vítězi rozhodl půlbod středního bucholze. Vítězem se stal Jan Ryšavý ze Sokola Postoupky, před Pavlem Náplavou z Boršic a Ondřejem Karlíkem ze Vsetína.

Výsledky turnaje jsou v příloze. Celkové pořadí seriálu, kde jsou již kategorie vedeny zvlášť pro chlapce a dívky je pak ke stažení v sekci Mládeže-Soutěže mládeže.

Soubor ke stažení (XLS)

2.12.2007  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky