Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

19.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo – oprava)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (úvodní zpráva – oprava)
18.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (1. kolo – oprava)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Polofinále MČR H18+20 vyhrál Cyril Ponížil

Z našeho kraje mělo právo účasti celkem 11 hráčů a hráček. Z chlapců to byli z ŠK Zlín Cyril Ponížil, Michal Krčál a Jakub Roubalík (jako přímý postupující na základě svých výsledků z loňského roku), dále pak na základě výsledku z kvalifikačního turnaje, kterým bylo FIDE Open ve Starém Městě Martin Šenkýř (ŠK Zlín) a Luděk Volčík (SK Boršice), a na základě ELA k 1.9.2007 Václav Fiala (SK Boršice) a Pavel Dvouletý (ŠK Staré Město – náhradník za Martina Dvořáka, který neměl zájem turnaj hrát). Z děvčat to pak byly jako přímo postupující Šárka Valešová (ŠK Zlín) a z FIDE Openu Barbora Kolomazníková (ŠK Zlín) a Martina Fusková (ŠK Staré Město). Práva účasti využili kromě Šárky Valešové všichni.

Turnaj se hrál společný pro všechny čtyři kategorie. Celkem se prezentovalo 75 účastníků. Nejvýše nasazeným byl Cyril Ponížil ze Zlína. Michal Krčál pak byl nasazen jako číslo tři a Jakub Roubalík byl hned za ním. V chlapeckých kategoriích se bojovalo o tři postupová místa v každé kategorii.

Po celou dobu turnaje se naši zástupci pohybovali na předních stolech. Před posledním kolem měli šanci obsadit všechna postupová místa hráči našeho kraje (všichni kromě Krčála a Volčíka). Vítězem celého turnaje se stal Cyril Ponížil se ziskem 7 bodů před Martinem Šenkýřem a Jakubem Uřičářem. Za nimi pak ještě skončili 4.Pavel Dvouletý a 5.Jakub Roubalík. Tuto pětici pak doplnil na šestém místě Šimon Štukner z BŠŠ Frýdek-Místek. Všech šest si tak vybojovalo postup na MČR.

V hodnocení kategorie H18 pak samozřejmě vyhrál Cyril Ponížil před Jakubem Uřičářem a Jakubem Roubalíkem. V kategorii H20 pak druhý za Cyrilem skončil Martin Šenkýř a třetí Jakub Uřičář.

Na 10.místě pak po prohře v posledním kole skončil Vašek Fiala. Uhrát v posledním kole alespoň remízu, tak na MČR postupuje jen Zlínský kraj. Michal Krčál obsadil 26.místo a Luděk Volčík 31.místo.

Dívky již hrály Finále MČR. Nejlepší dívkou, a zároveň mistryní ČR v kategorii D20 se stala byla Soňa Pertlová z Třince, která skončila na celkovém 14.místě. Vítězka kategorie D18, Kateřina Pálková skončila na celkovém 16.místě.

Z našich dvou zástupkyň si dle očekávání lépe vedla Barbora Kolomazníková. Se ziskem tří bodů skončila na celkovém 67.místě (10. v D18). Martina Fusková pak se ziskem dvou bodů obsadila poslední 75.místo.

Postupujícím přejeme mnoho úspěchů na MČR, které se bude hrát společně s MČR mužů v únoru 2008.

Výsledky jsou na chess-results.

11.11.2007  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky