Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.1.2022Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (4. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (3. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (2. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (1. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (úvodní zpráva)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Krajská soutěž starších žáků

V sobotu 3.11.2007 se v Uherském Hradišti v jídelně ZŠ Unesco hrála krajská soutěž družstev starších žáků. Přijelo celkem devět družstev z pěti oddílů. Čtyři družstva Starého Města, dvě Zlína na devítku doplnila družstva Kunovic, Hluku a Boršic. Hrálo se švýcarským systémem na sedm kol s časem 2x20 minut.

Favoritem bylo družstvo Zlína B, kde na první šachovnici hrál jeden z dvojice účastníků vlastnící ELO, Marek Šudoma. Druhou byla Lenka Strouhalová, která vedla tým Zlína C. Zlín B nedal nikomu šanci, a s plným počtem bodů suverénně vyhrál. Za celý turnaj prohrál z 35 partií jen čtyři. Zlín B hrál v sestavě Marek Šudoma 6b., Matyáš Juřena 6b., Štěpán Šubík 7b., Václav Kovařík 7b. a Kryštof Suchánek 5b. .

Na druhém místě skončilo družstvo ŠO Kunovice s jednou prohrou s vítězi ze Zlína. Sestava družstva byla: Martin Hromada 6b, Pavlo Danyuk 5b., Martin Lesa 6b, Antonín Krmíček 3b a Josef Paška 3,5b. . Tyto dvě družstva měla náskok před ostatníma a už před posledním kolem bylo o jejich umístnění a postupu do krajského přeboru rozhodnuto. O třetí, poslední postupové místo, byl již větší boj. Před posledním kolem mělo reálnou šanci na postup trio družstev. Nakonec na třetím místě skončilo družstvo ŠK Staré Město E se ziskem 13 bodů. Zásluhu na tom mají Veronika Pleváková 3b., Klára Ševčíková 2b., Petr Vašíček 3,5b, Matěj Hrabal 4b. a Adam Suchánek 6b. Družstva od třetího místa již hrála jen šest zápasů, když při lichém počtu měla vždy v jednom kole volno. Proto bodové zisky hráčů třetího Starého Města E platí za šest partií.

Na čtvrtém místě skočil Spartak Hluk, který si třetí místo víceméně prohrál již v prvním kole prohrou 1:4 se Starým Městem E. Páté pak bylo Staré Město G, 6.Zlín C, 7.ŠK Staré Město F, 8. Boršice D a poslední tříčlenné družstvo Starého Města H.

Vítězi šachovnic se stali: 1.šachovnice Martin Hromada (ŠO Kunovice), 2.šachovnice Matyáš Juřena, 3.šachovnice Štěpán Šubík, 4.šachovnice Václav Kovařík (všichni Zlín B) a 5.šachovnice Adam Suchánek (Staré Město E).

Právo postupu do krajského přeboru tak mají družstva Zlína B, ŠO Kunovice a ŠK Staré Město E. Jistými účastníky z loňska jsou družstva: ŠK Staré Město C, ŠK Staré Město D, Sokol Postoupky C, Boršice C, Slavia Kroměříž, ŠK-KK Osvětimany a ŠO Zborovice.

Výsledky na čtyřech listech excelovského souboru jsou ke stažení v příloze. Několik fotek z turnaje je k vidění
zde.

Soubor ke stažení (XLS)

3.11.2007  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky