Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.10.2021Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (2. kolo)
Soutěže družstev: Zlínský krajský přebor (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Vsetín (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (úvodní zpráva – oprava)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (2. kolo)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

První víkend dorosteneckých soutěží

Prvním víkendovým kolem začaly dorostenecké soutěže. V extralize, kde ve skupině východ máme tři družstva si nejlépe vedl tým z Boršic. Nejdříve porazil 5,5:0,5 Staré Město a pak remizoval 3:3 se Zlínem. Zlín měl remízový víkend, když i zápas s Lokomotivou Brno skončil 3:3. Generační výměnou zasažený tým Starého Města bude mít letos jiné cíle než v minulých sezónách, kdy bojoval o medaile, a to záchranu. Ve svém druhém víkendovém zápase Staré Město prohrálo 1,5:4,5 s Lokomotivou Brno. Všechny své zápasy vyhrál Frýdek-Místek A a očekávaně vede tabulku.

Začala i 1.liga za účasti čtyř celků ze Zlínského kraje, když se odehrála tři kola. V lize hrají zálohy Boršic a Starého Města, a dvě družstva Sokola Postoupky. Nejlépe začátek vyšel Boršicím B. Po remíze 3:3 s Veselím nad Moravou dvakrát vyhrály. Nejdříve 5:1 se Starým Městem, pak 4,5:1,5 s VOKD Ostrava-Poruba. Postoupky A nejdříve porazily Frýdek-Místek D 4:2, aby pak stejným poměrem podlehly Frýdku-Místku C. V neděli pak Postoupky A porazily Postoupky B 6:0. Staré Město B pak porazilo Postoupky B nejtěsnějším rozdílem 3,5:2,5 a prohrálo 1,5:4,5 s Veselím nad Moravou. Postoupky B pak v posledním nezmiňovaném zápase podlehly Veselí nad Moravou 5:1.

V extralize jsou zatím Boršice A druhé, Zlín šestý a Staré Město poslední osmé. V 1.lize je se sedmi body na třetím místě celek Boršic B. Šesté Postoupky A mají šest bodů, deváté Staré Město B tři body a na jedenáctém místě je bez vítězství tým Postoupek B.

8.10.2007  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky