Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

14.6.2021Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
11.6.2021Komise mládeže - Přidán dokument (propozice GP v rapid šachu 2020/2021)
Kalendář akcí - Přidány propozice akce GP v rapid šachu do 14 let - 2.turnaj
Kalendář akcí - Přidány propozice akce GP v rapid šachu do 14 let - 1.turnaj

Školení a seminář rozhodčích II. a III. třídy

Začíná další sezona soutěží družstev a některé kluby nemají proškolené rozhodčí. Dalším rozhodčím zase vyprší platnost jejich tříd na konci kalendářního roku. Proto komise rozhodčích pořádá školení a seminář rozhodčích II. a III. tříd, kde máte možnost si třídy obnovit anebo získat nové.
Hlavní část školení z řádů a pravidel bude sestávat z diskusí nad ustanoveními jednotlivých článků a řádů aplikovaných pro konkrétní herní situace. Školitelé se budou zabývat náměty, které mohou dopředu zaslat účastníci kurzů.
Předpokládá se příprava před školením formou samostudia materiálů, které obdrží účastníci školení v el. podobě na základě přihlášky (jenutno zaslat mailovou adresu). Řády si rovněž můžete stáhnout z internetových stránek na této adrese: http://www.chess.cz/web/informace/legislativa.html .
K seznámení s losovacím programem Swiss manager a pro prohlížení informací na internetu bude využit počítač a projektor. Na školení II. budou k dispozici běžně používané el. hodiny.
Upozorňuji na nutnost domácí přípravy ze zaslaných materiálů už před školením. Látka je poměrně obsáhlá a na školení ji nelze celou probrat, školení by tak muselo být vícedenní. Zkušební testy nelze bez předchozího samostudia, se kterým daná forma školení počítá, téměř zvládnout.

Rosťislav Svoboda

17.9.2007  |  přidal: R. Svoboda   |   kategorie: různéArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky